w

To pierwsza tak trudna operacja w Polsce… Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki dokonał prawdziwego cudu.

Industrial Photograph

Do prawdziwego cudu doszło w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polski. Lekarze przeprowadzili tam wyjątkowo trudną operację, pierwszą tego typu w Polsce.

Mateuszowi poszerzono aortę.

Sponsorowane

23-latek urodził się z wadą serca i jako 2-latek przeszedł jedną operację. W trakcie operacji lekarze zamienili miejscami pień płucny i aortę oraz wszczepili specjalną łatę w miejscu przegrody międzykomorowej. Operacja okazała się skuteczna, ale na krótki czas. W wieku 18 lat chłopak przeszedł zawał. Aby móc żyć i normalnie funkcjonować lekarze z Łodzi zdecydowali się na skomplikowaną operację poszerzenia aorty płucnej.

To pierwsza tego typu operacja w Polsce.

Sponsorowane

Tomasz Moszura z Kliniki Kardiologii poinformował, że aby przeprowadzić operację należało wyłączyć specjalny kardiowerter, który chłopak miał wszczepiony, a po zakończeniu ponownie go włączyć. Operacja wiązała się z ogromnym ryzykiem. Tak ogromnego wyzwania podjęli się tylko lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Mateuszowi wszczepiono trzy stenty do aorty nie otwierając przy tym klatki piersiowej. Operacja zakończyła się sukcesem i jest ogromnym powodem do dumy zarówno szpitala jak i lekarzy biorących udział w jej przeprowadzeniu. O operacji informowała prasa i telewizja.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane