w ,

Strajk anestezjologów w Lublinie. Wstrzymane marcowe zabiegi.

hxdbzxy, Getty Images

Z dużym utrudnieniami muszą się liczyć pacjenci szpitala MSWiA w Lublinie. Z powodu konfliktu lekarzy anestezjologów i lekarzy z oddziału Intensywnej Terapii z dyrekcją szpitala wstrzymano zaplanowane zabiegi. Większość z lekarzy złożyła wypowiedzenia.

„Wstrzymano rejestrację planowych zabiegów na marzec. Za starych czasów hurtem pracowały cztery sale. Z tych czterech w niektórych przypadkach pracują dwie albo tylko jedna. Robimy jedynie ostre rzeczy, ale to tylko skromna ćwierć tego, co wcześniej – powiedział Interii anonimowo jednej z lubelskich lekarzy. Przy okazji podkreślił, że ze względu na braki kadrowej niektórzy medycy pracują nawet cztery doby”

Sponsorowane

Trwa konflikt między lekarzami, a dyrektorem placówki.

Lekarzom przeszkadza partyjność nowego kierownika placówki. Konrad Sawicki został dyrektorem w marcu 2022 r, wcześniej był radnym sejmiku wojewódzkiego z ramienia PIS. Jak twierdzą lekarze po zmianie kierownictwa szpital dopadła polityka, której wcześniej nie było. Poza wymienionymi wcześniej anestezjologami i lekarzami intensywnej terapii z pracy zrezygnowało dwóch laryngologów, kardiolog, a pielęgniarki przeszły na zwolnienia.

Sponsorowane

Wstrzymano operacje i zabiegi wymagające obecności anestezjologa.

Na ten moment w szpitalu wykonywane są tylko te zabiegi, które można wykonać w znieczuleniu miejscowym, wszystkie większe zabiegi i operacje zostały wstrzymane.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane