w ,

Sposób na zrzucenie kilogramów: Zadbaj o grelinę zwaną hormonem głodu.

ddukang, Getty Images

Grelina, czyli tzw. hormon głodu, skutecznie utrudnia nam odchudzanie. Kiedy tylko zrzucimy kilka kilogramów w organizmie zaczynają szaleć hormony, które 'zachęcają’ nasz organizm do odzyskania zgubionego tłuszczu. Jednym z nich jest właśnie grelina. Jak oszukać ten hormon i uzyskiwać lepsze efekty w odchudzaniu?

Efekt jojo.

Sponsorowane

Chcąc zgubić zbędne kilogramy często stosujemy głodówki, które dają nam złudzenie szybkich efektów. Niestety wcale tak nie jest. Wygłodzony i zestresowany organizm zaczyna wytwarzać nadmierną ilość hormonów m.in. greliny i po krótkim okresie głodówki 'żąda’ od nas nadrobienia utraconych kilogramów. Przez co często dopada nas efekt jojo.

Grelina zwana inaczej lenomereliną jest produkowana w jelitach. Według opracowań medycznych hormon ten reguluje homeostazę glukozy, zmniejsza termogenezę, a także zmniejsza aktywność nerwów współczulnych. Mówiąc prościej jest hormonem, który ma duży wpływ na odkładanie tłuszczu. Jej podwyższony poziom sprawia, że ciągle czujemy się głodni, a niski odpowiada za uczucie sytości. Należy więc zadbać o to, aby grelina utrzymywała się na niskim poziomie. Jak to zrobić?

Sponsorowane

Jak utrzymać grelinę na niskim poziomie?

Prawidłowy poziom hormonu greliny powinien wynosić 650 pg/ml i spadać po posiłku do 400 pg/ml. U osób otyłych i tych które się odchudzają poziom greliny będzie podniesiony. Jest to normalna reakcja organizmu. Właśnie dlatego początki odchudzania są tak trudne. Utrata tkanki mięśniowej i tłuszczowej wiąże się z ciągłym uczuciem głodu i wahaniami poziomu greliny.

Odchudzaj się z głową.

Aby nie zajadać stresu i obniżyć poziom greliny, warto wprowadzić w swojej diecie kilka zasad:

Sponsorowane
  • należy zadbać o odpowiednią ilość snu
  • zwiększyć spożycie białka, które daje uczucie sytości na dłużej
  • nie stosować głodówek, a zbilansowaną dietę
  • rozłożyć odchudzanie w czasie

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane