w ,

Popularny lek znika z apteki.

anandaBGD, Getty Images Sygnature

Sezon chorobowy w pełni. Często z pozoru niepozorne objawy kończą się koniecznością przyjmowania antybiotykoterapii. W ramach ochrony przed szkodliwym działaniem antybiotyków zapobiegawczo stosuje się coraz więcej probiotyków, które chronią nasze jelita.

Lakcid znika z aptek.

Sponsorowane

Jeden z bardzo popularnych probiotyków już za niedługo zniknie z aptek. Lakcid- bo o nim mowa, stosowany był w celu uzupełnienia braków w mikroflorze jelitowej. Polpharma S.A w wydanym ostatnio komunikacie poinformowała, że już nie produkuje tego leku i można go kupić tylko w tych aptekach, które mają go w zapasach. Po wyprzedaniu z aptek nie będzie już dostępny.

Lakcid miał w składzie pałeczki Lactobacillus rhamnosus, które chroniły przed pasożytami, zapobiegały biegunce i rozwijaniu się w organiźmie chorobotwórczych mikroorganizmów. Mógł być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie mogły go stosować jedynie osoby uczulone na białko mleka krowiego. Ogromne spektrum działania i niewielkie grupa osób, która nie mogła go przyjmować sprawiły, że był jednym z częściej kupowanych probiotyków aptecznych.

Sponsorowane

Polpharma S.A. nie podaje przyczyn wycofywania leku.

W oficjalnym komunikacie producent leku, czyli firma Polpharma S.A. nie podała przyczyn wycofywania leku. Osoby, które do tej pory używały tego środka przy antybiotykoterapii muszą pamiętać, że zapasy szybko się kończą i to ostatni moment na zakup tego farmaceutyku. 

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane