w

Patricia Kazadi walczy z endometriozą i apeluje o wsparcie finansowe.

Wikimedia Commons, pixelshot

Patricia Kazadi to sławna piosenkarka, aktorka i prezenterka; kobieta żywiołowa i zawsze uśmiechnięta. W swoich mediach społecznościowych przyznała, że jej życie nie jest łatwe, gdyż musi mierzyć się w nim z podstępną chorobą jaką jest endometrioza.

Kobieta w młodości słyszała tylko jedno hasło: „taka twoja uroda”.

Sponsorowane

Jak się okazuje problemy kobiety zaczęły się już w młodości, kiedy cierpiała na bolesne miesiączki i musiała mierzyć się z mocnymi bólami kręgosłupa. Jak sama przyznaje, lekarze bagatelizowali jej problem, tłumacząc wszystkie dolegliwości jednym zdaniem: „taka twoja uroda”.

„Notorycznie słyszałam, że taka moja uroda i to nawet, gdy byłam jeszcze nastolatką. Miałam bolesne miesiączki, pojawiał się okropny, promieniujący ból w krzyżu.”

Sponsorowane

Operacja i cały proces leczenia to wydatek kilkunastu tysięcy złotych.

Gwiazda popularna w sieci nie ukrywa swojej choroby, ale robi też coś więcej. Walczy o środki i wsparcie rządu dla kobiet, które zmagają się z endometriozą. Jak sama twierdzi liczy się przede wszystkim świadomość i szerzenie wiedzy na temat choroby. Gwiazda walczy również o pieniądze. Pieniądze, które choć po części refundowałyby operację, leczenie i hormonoterapię, która musi być kontynuowana do końca życia. Wszystkie koszty związane z endometriozą liczone są w tysiącach i mało którą Polkę stać na operację, która poprawiłaby jakość jej życia.

„Im więcej rozmów na ten temat, im większa świadomość, im więcej kompetentnych osób będzie się wypowiadało na ten temat, tym lepiej. Mało tego doszły mnie już słuchy, nie wiem, czy mogę o tym mówić, że trwają już prace nad lekiem na endometriozę. Więc mam nadzieję, że za 5, 10, 15 lat kobiety nie będą musiały już tak cierpieć”.

dodaje gwiazda

Adam Niedzielki nie bagatelizuje osób chorych na endometriozę. Jak poinformował powstał już zespół specjalistów przy Ministerstwie Zdrowia, który ma zająć się wypracowaniem diagnostyki i metod leczenia endometriozy.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane