w

Nieprzyjemne zapachy z ust i ciała? To mogą być objawy groźnych chorób.

PORNCHAI SODA, Getty Images

Czasem nie zwracamy uwagi na proste i błahe objawy, które mogą nam sygnalizować groźne choroby rozwijające się w naszym organiźmie. 

Pierwsze co powinno nas zaalarmować to nieprzyjemny zapach ciała. Jeśli dbamy o siebie i nasze ubrania ten objaw powinien dać nam do myślenia. Kiedy do tego pojawi się czkawka i zgaga warto już na pewno udać się do specjalisty.

Sponsorowane

Brzydki zapach z ust? Co oznacza?

Drugim niepokojącym syndromem jest brzydki zapach z ust przypominający surową rybę połączony ze zgagą. W tym wypadku może to być oznaka bardzo groźnej niewydolności wątroby, wrzodów żołądka, dwunastnicy i refluksu. Również zapach z ust przypominający aceton powinien nas zaalarmować, gdyż może być objawem hiperglikemii.

Kiedy podczas oddawaniu moczu czujesz zapach sfermentowanych, kwaśnych jabłek musisz zrobić badania w kierunku cukrzycy, a w przypadku “mysiego” zapachu badania w kierunku fenyloketonurii- choroby dotyczącej zaburzenia w metaboliźmie aminokwasów.

Sponsorowane

Zwracaj uwagę na zapach ciała.

Czerniak- nowotwór skóry, również może wysyłać w naszym organiźmie wyraźne sygnały. Jednym z nich jest pot przypominający zapach benzyny. Przy schizofrenii zaczynamy wydzielać zapach zbliżony do octu.

Okazuje się, że nietypowy zapach skóry, potu i z ust to drobny szczegół, który może okazać się bardzo ważny w diagnostyce groźnych chorób. Nie bagatelizuj więc żadnych, nawet najprostszych objawów.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane