w ,

Masz 40 lat? Możesz zdobyć atrakcyjne nagrody w loterii rządowej.

Inside Creative House, Getty Images

Początkiem lutego ruszył rządowy program „Profilaktyka 40 plus”. Na nagrody w konkursie przeznaczono aż 3,5 miliona złotych. Wystarczy, że osoby, które ukończyły 40 lat zrealizują trzy etapy konkursu.

Celem loterii jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych.

Sponsorowane

Jak informuje portal Interia uprawnionych do udziału w konkursie jest aż 20 milionów obywateli, a do tej pory udział w loterii wzięło tylko 700 tysięcy osób. Pierwszym warunkiem wzięcia udziału w programie jest ukończenie wieku 40 lat. Według statystyk właśnie od tego czasu wzrasta zachorowalność na choroby cywilizacyjne. Atrakcyjne nagrody mają sprawić, że więcej osób zaangażuje się i skorzysta z badań profilaktycznych.

Co jest do wygrania?

Rząd kusi Polaków atrakcyjnymi nagrodami. Są wśród nich: wyciskarki wolnoobrotowe, Smart Bandy, Smartwatche, rowery, bieżnie, a także karty podarunkowe do salonów kosmetycznych i sklepów. W akcji biorą udział sklepy sportowe: Decathlon, Intersport, 4F, Krukam i salony kosmetyczne: Yasumi i Dr Ireny Eris.

Sponsorowane
Wypełnij ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta. Źródło: TeroVesalainen, pixabay

Wypełnij ankietę, zrób badania i zgłoś chęć udziału w loterii.

Aby spróbować swoich szans w loterii musisz wypełnić ankietę znajdującą się na Internetowym Koncie Pacjenta i wykonać pakiet badań profilaktycznych. W pakiecie znajdują się badania tj.: pomiar ciśnienia, wagi, BMI, stężenie glukozy, morfologia, badanie moczu, krwi utajonej w kale, ocena pracy serca, atygen PSA dla mężczyzn i lipidogram. Z wypełnioną ankietą należy zgłosić się do punktu poboru badań mającego kontrakt z NFZ, należy mieć ze sobą dowód osobisty.

Po wykonaniu badań należy zgłosić udział w loterii przez Internetowe Konto Pacjenta lub system gov.pl. Co istotne, jeśli wykonałeś badania wcześniej, również możesz zgłosić się w systemie.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane