w

Magnez na zdrowy sen.

cottonbro, Pexels

Kristine Gasbarre- dziennikarka thehealthy.com od dłuższego borykała się z bezsennością. Koleżanki z pracy doradziły jej stosowanie magnezu, który znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości, wspomagających zdrowy sen. Co się wydarzyło?

Problemy ze snem wiązały się z „lękiem przed poniedziałkiem”.

Sponsorowane

Kristine szukała różnych sposobów walki z bezsennością. Swoją leczniczą przygodę, zaczęła od melatoniny, którą zażywała w niedziele wieczorem. Największym problem kobiety był bowiem lęk przed poniedziałkiem, który negatywnie oddziaływał na jej spokojny sen. Jako że problem się pogłębiał Kristine zasięgnęła porady specjalisty. Dietetyczka uświadomiła ją, że melatonina może pomóc, ale tylko w prostych przypadkach, kiedy trudności z zasypianiem pojawiają się sporadycznie. Zaleciła kobiecie suplementację magnezu. Kristine zrobiła konieczne badania i zaczęła codziennie przyjmować magnez. Wbrew zaleceniom nie brała tabletek na noc, ale po przebudzeniu. Po 3 tygodniach suplementacji kobieta odczuła pierwszą różnicę, a po miesiącu jej sen stał się głęboki i sytuacja wróciła do normy.

Magnez reguluje pracę hormonów.

Sponsorowane

Okazuje się, że magnez fantastycznie wpływa na regulację hormonów: seratoniny i melatoniny. Rozluźnia mięśnie, pomaga się wyciszyć, utrzymuje prawidłowy cukier we krwi i uspokaja cały układ nerwowy. Jego niedobór powoduje zupełnie przeciwne działanie i problemy ze snem i koncentracją.

Istnieją badania, które potwierdzają pozytywny wpływ magnezu na wypoczynek. Według nich osoby, które przyjmowały 500 mg magnezu dziennie miały znacznie lepsze wyniki i jakość snu, niż osoby które go nie suplementowały.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane