w

’BRUE’ u niemowlaka. Przeżyli horror teraz ostrzegają innych rodziców.

ivstiv, Getty Images Signature

Taka sytuacja mogła się przytrafić się każdemu. Prawdziwe chwile grozy przeżyli rodzice 5-tygodniowej dziewczynki, którzy karmili dziecko przed pójściem spać.

Każdy kto ma dziecko wie jak miłe są wieczorne rytuały, które mają je uśpić. Ciepła kąpiel, kołysanka, przytulania i karmienie… Jednak czasem miły wieczór może przerodzić się w prawdziwe chwile grozy. Tak było w tym przypadku.

Sponsorowane

Refluks żołądkowy.

Jane i Matthew Miller jak co wieczór karmili swoją 5-tygodniową córeczkę Gianne, kiedy nagle dziewczynka zaczęła kasłać i zrobiła się sina. Mężczyzna widząc, że dziecko przestało oddychać natychmiast rozpoczął reanimację, a kobieta zadzwoniła po pogotowie. Na szczęście mała szybko odzyskała oddech. Dziewczynka została zabrana do szpitala, gdzie okazało się, że dziewczynka miała refluks żołądkowy.

’BRUE’- co to takiego?

Sponsorowane

BRUE, czyli z ang. brief resolved unexplained event- to nadmierna reakcja dróg oddechowych, która może wynikać z zwiększonego wydzielania śluzu w górnych drogach oddechowych lub refluksu żołądkowego. Sytuacja może się zdarzyć u dzieci do 12 miesiąca i trwa około 20-30 sekund.

Objawy BRUE.

Jakie są charakterystyczne objawy BRUE?

  • nieregularny oddech lub całkowita jego utrata
  • senność
  • utrata przytomności
  • zbyt napięte lub zbyt rozluźnione mięśnie
  • bladość lub siność skóry
Sponsorowane

BRUE jest bardzo niebezpieczne dla życia dziecka. Rodzice dziewczynki opisali w mediach społecznościowych swoją historię w ramach przestrogi dla innych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane