w ,

Rossmann prosi o zwrot produktu, który może być rakotwórczy. Sprawdź czy nie masz go w domu.

Ważna informacja pojawiła się na stronie Rossmanna. Klienci sieci proszeni są o przegląd zakupionych produktów i zwrot jednego z nich. Istnieje prawdopodobieństwo, że zawiera w składzie rakotwórczy składnik.

O jakim produkcie mowa?

Sponsorowane

Chodzi o produkt z działu Bio, a dokładnie o chipsy warzywne enerBio z datą ważności 15.04.2023 r. Kod feralnego produktu to EAN 430561565239. Na stronie popularnej sieci możemy przeczytać taki komunikat:

„Państwa zaufanie do jakości produktów dostępnych w naszej ofercie jest dla nas najważniejsze. Dlatego produkt: enerBiO chipsy warzywne 75g EAN 4305615652399 oznakowany terminem trwałości: 15.04.2023 został wycofany z obrotu. Informujemy, że w produkcie stwierdzono podwyższony poziom akryloamidu”

Wspomniany akryloamid to składnik, który powstaje podczas smażenia i pieczenia w wysokiej temperaturze produktów zawierających skrobię. W 1994 został wpisany na listę substancji potencjalnie rakotwórczych. Spożywany często może prowadzić do chorób serca i miażdżycy. Najwięcej znajdziemy go w chipsach, chrupkach, frytkach i ciastkach.

Sponsorowane

Chipsy to nie jedyny produkt wycofywany z Rossmanna.

To nie pierwsza taka sytuacja w sieci Rossmann. W tamtym tygodniu z obiegu wycofano tabletki HERBS Tymianek i Podbiał o kodzie 5906874630211 w których wykryto przekroczony poziom alkaloidów pirolizydynowych.

Wspomniane produkty można zwrócić w każdej drogerii w Polsce i otrzymać zwrot gotówki.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane