w ,

50 tysięcy zł za figurkę z Kinder Niespodzianki. Czego szukać?

Ekaterina79, Getty Images Signature

Kinder niespodzianki pojawiły się w 1974 roku i są z nami do teraz. Ich popularność nie maleje. Małe zabawki zamknięte w czekoladzie są kochane przez dzieci na całym świecie. Okazuje się, że te małe, niepozorne jajka czekoladowe, mogą kryć w sobie cenną wartość, wartą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych? Czy to możliwe i czego szukać?

Istnieją na świecie osoby, pasjonujące się kolekcjonowaniem małych figurek znajdujących się w środku. Ważne, aby figurki były z dawnych czasów i były wykonane ze specjalnych materiałów, najczęściej są to figurki malowane ręcznie.

Sponsorowane

Najbardziej cenne figurki Smerfów.

Serwis dlahandlu.pl opublikował informacje z których wynika, że najbardziej wartościowe są figurki Smerfów, oczywiście z najstarszych kolekcji. Za taką figurkę można otrzymać na zagranicznym rynku 12 tysięcy euro, czyli około 50 tysięcy złotych. Najbardziej popularne wśród kolekcjonerów są: stróż nocny, fletowy i próżności oraz smerf trzymający latarnie. Ważne, żeby był wykonany z niebieskiego plastiku na którym namalowane zostały czapka i spodnie. W 2021 roku za 5 tysięcy euro sprzedano Smerfa trzymającego żółty flet.

Najbardziej cennymi figurkami są figurki Smerfów. Źródło: Mohamed Waheed, Mohamed Waheeds Images
Sponsorowane

Szukaj 180 euro za kolekcję z Asterixem.

Zaraz za Smerfami najbardziej cenna jest kolekcja z Asterixem. Tutaj mowa o kwocie około 180 euro czyli około 800 zł. Poza Smerfami i Asterixem warto poszukać „Ferdi Fallobst” – krasnoluda tworzonego z ciemnego materiału bazowego (jego koszt to około 2-3,5 tysięcy euro) i miniaturki Pumuckla (około 100 euro).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane