w

Zadbaj o stopy. Domowe patenty na pozbycie się kurzajek i suchych pięt.

Rido

Po zimie nasze stopy wymagają szczególnej pielęgnacji. Wysuszone, potliwe, narażone na bakterie wyglądają mało estetycznie. Wystarczy jednak kilka prostych czynności, aby przywrócić im zdrowy wygląd.

Ocet kuchenny najlepszy na problemy związane ze stopami.

Sponsorowane

Aby zadbać o stopy nie trzeba kupować drogich środków. Wystarczy wymoczyć je z dodatkiem kuchennego octu. Kwas octowy ma świetne działanie zmiękczające skórę i doskonale radzi sobie z bakteriami i grzybami. Świetnie reguluje pH skóry i ma właściwości przeciwgrzybicze Ocet pomoże również zapobiec powstawaniu kurzajek. Aby przygotować kąpiel wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1:1 i moczyć stopy ok. 15 minut. Po tym czasie należy wetrzeć w stopy ulubiony krem lub balsam nawilżający. Świetnie sprawdzi się tutaj również maść z witaminą A, która mocno odżywi skórę.

Zafunduj stopom domowe spa.

Sponsorowane

Zmagasz się z nadmierną potliwością stóp? Tutaj też ocet sobie poradzi. Nie dość, że zneutralizuje brzydki zapach to także pomoże uregulować pracę gruczołów łojowych. Jeśli nie do końca pasuje ci zapach octu wystarczy do wody dodać kilka kropel olejku eterycznego. Kąpiel z użyciem octu sprawdzi się jeśli nie masz na skórze żadnych ran i otarć. W przypadku uszkodzeń naskórka najpierw wylecz powstałe rany, a dopiero później zafunduj stopom domowe spa.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane