w

Wykorzystaj proste produkty spożywcze, aby zrobić doskonałą maseczkę do twarzy.

Photodjo, Getty Images Signature

Każda kobieta chce aby jej skóra wygląda pięknie i młodo. Zmarszczki, które pojawiają się z wiekiem na naszej twarzy często spędzają nam sen z powiek. Co zrobić, żeby zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek i spłycić te istniejące?

Z każdym rokiem pojawiają się na naszej skórze kolejne zmarszczki. Polki wydają krocie na drogie zabiegi kosmetyczne i masaże. Okazuje się jednak, że wystarczy wprowadzić do swoich rytuałów pielęgnacyjnych kilka prostych zasad.

Sponsorowane

Pamiętaj o codziennym myciu twarzy delikatnym środkiem myjącym i wycieraniu twarzy miękkim ręcznikiem. Przeznacz do wycierania twarzy jeden ręcznik i nie używaj go do innych rzeczy, aby nie przenosić na twarz bakterii.

Zrób maseczkę z cytryny, żółtka i miodu.

Sponsorowane

Raz w tygodniu zrób delikatny peeling, który usunie dokładnie zanieczyszczenia i złuszczy stary naskórek. Dopiero na tak przygotowaną twarz nałóż maseczkę. Nie kupuj drogich produktów drogeryjnych tylko wykonaj ją sama. Aby przygotować świetny kosmetyk potrzebujesz: cytrynę, surowe żółtko i łyżkę płynnego miodu. Cytryna pięknie rozświetli skórę, a żółtko i miód zadziałają odżywczo i nawilżająco. Maseczkę potrzymaj na buzi 20 minut i spłucz letnią wodą.

Piana z białek doskonali ujędrni skórę.

Jeżeli potrzebujesz kosmetyku ujędrniającego i spłycającego zmarszczki ubij dwa białka na sztywną pianę i dodaj troszkę soku z cytryny. Produkt nałóż na około 15 minut, a zabieg powtarzaj raz na tydzień.

Pamiętaj aby przed nałożeniem domowych maseczek zrobić test alergiczny. Gotową mieszanką posmaruj skórę w niewidocznym miejscu i odczekaj chwilkę. Jeśli nic się nie wydarzy, możesz bez stresu nałożyć maseczkę na twarz.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane