w ,

Nieestetyczne worki i cienie pod oczami… jak się ich pozbyć?

katleho Seisa, Getty Images Signature

Worki i cienie pod oczami są zmorą wielu kobiet. Bywają efektem zmęczenia, niezdrowego trybu życia, ale też uwarunkowań genetycznych. Bardzo ciężko się ich pozbyć, dlatego powiemy ci jak je zmniejszyć i zakryć.

Mała ilość snu i dużo czasu spędzanego przed komputerem sprawiają, że cienie pod oczami stają się coraz większym problemem młodych kobiet. Co możesz zrobić?

Sponsorowane

Zmień nawyki!

Zacznij od zmiany nawyków. Śpij minimum 7 godzin, pij dużą ilość wody i zmniejsz ilość spożywanej soli. Ogranicz do minimum używki tj. alkohol i papierosy.

Sponsorowane

Rumianek i lipa zmniejszą cienie pod oczami.

Jeśli to nie pomoże zastosuj domowe sposoby. Dużą skuteczność w niwelowaniu cieni i obrzęków pod oczami mają zioła. Najbardziej popularne są rumianek i kwiat lipy. Możesz zrobić okłady z przygotowanego naparu lub położyć na oczach torebki powstałe po jego zaparzeniu. Wystarczy 10 min dziennie, abyś w lusterku zobaczyła widoczną różnicę.

Wykorzystaj moc schłodzonego ogórka i ziemniaka.

W niwelowaniu nieestetycznych cieni świetnie sprawdzi się również ogórek i ziemniak. Wystarczy, że pokroisz je na plasterki i położysz na chwilę na oczach. Bardzo ważne jest ich wcześniejsze schłodzenie, dzięki czemu poprawisz krążenie wokół oczu i zmniejszysz obrzęki.

Sponsorowane

Jeśli sposoby te niewiele pomogą, użyj korektora pod oczy. Wybierz ten w brzoskwiniowym odcieniu i o właściwościach rozświetlających. Korektor odbije światło i sprawi, że okolica pod okiem będzie wyglądać świeżo i zdrowo.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane