w

Masz problem z przetłuszczaniem się włosów. Koniecznie wypróbuj tę wcierkę.

alexstockphoto21, Getty Images

Przetłuszczające się włosy są związane z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Problem ten jest bardzo uciążliwy i zmusza niektóre z nas do codziennego mycia głowy. Mycie każdego dnia nasila problem i tak wpadamy w błędne koło.

Przetłuszczone włosy…skąd ten problem?

Sponsorowane

Niektóre włosy przetłuszczają się naturalnie u innych przetłuszczanie jest spowodowane nieprawidłową pielęgnacją. Częste mycie, czesanie, stosowanie suszarki i prostownicy- wszystkie te zabiegi mają negatywny wpływ na nasze włosy. Pamiętaj o tym, że zbyt duże ciepło pobudza gruczoły do pracy, staraj się myć głowę letnią wodą. Uważaj również na swoją dietę. Zbyt duża ilość żywności przetworzonej i zawierającej ostre przyprawy, może mieć negatywny wpływ nie tylko na skórę na głowie, ale na całe twoje ciało.

Jakie kosmetyki wybrać?

Sponsorowane

Wybierając szampon zdecyduj się na ten nawilżający. Twoje włosy potrzebują nawilżenia, a nie wysuszenia. Zbyt częste stosowanie środków hamujących wydzielanie sebum, jeszcze mocniej je aktywuje i problem tylko się nasila. Raz na jakiś czas możesz użyć szamponu do włosów przetłuszczających. Znajdziesz je właściwie w każdej marce kosmetycznej. Możesz wybrać Tołpę Dermo Hair z kwasem mlekowym lub specjalistyczny szampon Pharmaceris H.

Poza szamponem warto użyć wcierki, możesz ją zrobić lub zakupić gotowy produkt. Na co zwrócić uwagę? Ważnym składnikiem regulującym pracę gruczołów łojowych jest piołun. Piołun dobrze wpływa zarówno na włosy jak i na skórę głowy. Świetnie oczyszcza, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Świetnie sprawdzi się też u osób walczących z łupieżem. Piołun znajdziesz m.in. w wcierce Bingospa.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane