w

Marzysz o pięknych brwiach? Wystarczy, że skorzystasz z prostego patentu.

CoffeeAndMilk, Getty Images Signature

Brwi potrafią świetnie podkreślić nasze oko i stanowią ważny element naszej twarzy. Salony kosmetyczne mają szeroką ofertę dotyczącą brwi: henna, regulacja, laminacja. Okazuje się, że te rzeczy możesz zrobić sama.

Henna pudrowa to naturalny produkt, który możesz zakupić w każdej drogerii. Jej skład to sproszkowane liście i pędy lawsonii bezbronnej. Henna barwi skórę i włoski. Utrzymuje się od 2 do 5 tygodni. W zależności od czasu farbowania możesz nią uzyskać jaśniejszy i mocniejszy efekt. Koszt henny to od 15 do 30 zł.

Sponsorowane

Jak zrobić hennę?

Zacznij od zrobienia próby alergicznej. Niewielką ilość rozmieszanej henny nałóż na skórę w niewidocznym miejscu. Jeśli przez pół godziny nic się nie wydarzy możesz rozpocząć farbowanie brwi.

Sponsorowane

Wymieszaj w małym kieliszku dwie łyżeczki henny i 2 łyżeczki ciepłej wody. Nałóż na brwi zachowując kształt, który cię satysfakcjonuje. Zmyj wodą po około 20 minutach. Czas trzymania zależny jest od efektu jaki chcesz uzyskać. Niepotrzebne włoski usuń za pomocą pęsety.

Wyznacz wcześniej odpowiedni kształt kredką lub cieniem.

Jeśli nie wiesz jakie brwi będą pasowały do twojej twarzy możesz wcześniej wyznaczyć ich kształt cieniem lub kredką. Dzięki temu nieinwazyjnie sprawdzisz w czym ci najlepiej. Najlepiej poproś o opinię domownika lub przyjaciółkę.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane