w

Co zrobić kiedy bankomat nie wyda ci pieniędzy. Liczy się szybka reakcja.

anandaBGD, Getty Images Signature

Wybierając pieniądze z bankomatu może dojść do sytuacji w której po wpisaniu PIN-u i włożeniu karty, bankomat nie wydał ci pieniędzy. Podpowiadamy jak się zachować w takim momencie?

Na początku staraj się zachować zimną krew. Miej na uwadze, że przecież masz do czynienia z maszyną, która może zawodzić. Tego typu awarie zdarzają się rzadko, ale nie są niemożliwe. Staraj się więc zachować spokój.

Sponsorowane

Sprawdź czy masz środki na koncie i czy nie przekroczyłeś limitów?

Pierwszym powodem, przez który nie otrzymałeś gotówki może być po prostu brak środków na koncie lub przekroczony limit wypłat dziennych lub miesięcznych. W niektórych bankach zmiany możesz wprowadzić w danym momencie przez aplikację, ale nie wszędzie tak jest. Być może będziesz musiał udać się do placówki lub zadzwonić na infolinię. Sprawdź koniecznie swoją kartę. Jeśli okaże się zabrudzona, bankomat będzie miał problem z jej odczytaniem.

Sponsorowane

W przypadku awarii maszyny jak najszybciej połącz się z bankiem lub infolinią.

Drugim powodem może być awaria maszyny, brak łączności z bankiem lub brak sieci. Aby odzyskać środki koniecznie zadzwoń do swojego banku i poinformuj o problemie, zaznaczając o który bankomat dokładnie chodzi. Dostaniesz konkretne instrukcje jak nadal masz postępować. Pamiętaj o tym, że takie same zasady działają w UE. Jeśli więc taka sytuacja przydarzy ci się na wakacjach wykonaj te same kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane