w ,

Aplikacje z trojanem bankowym! Jeśli masz je w telefonie szybko je usuń.

MOHI SYED, Pexels

Posiadacze telefonów z system Android muszą mieć się na baczności. Hakerzy dobrali się do sklepu Google Play i zainfekowali dwa dostępne tam programy. Jeśli zdążyłeś je pobrać, koniecznie musisz je usunąć.

Trojan bankowy Harly znaleziony w dwóch aplikacjach.

Sponsorowane

Hakerzy nie śpią i co rusz wymyślają kolejne sposoby, aby dostać się do naszych danych. Co jakiś czas aplikacje sprawdzane są przez specjalistów pod kątem obecności wirusów, ale niektórych rzeczy nie da się wykryć wcześniej, jak tylko po fakcie. Tak było i tym razem. Na dwóch aplikacjach znaleziono trojana bankowego Harly. Wirus ten jest szczególnie niebezpieczny dlatego, że za jego pośrednictwem można zdobyć dane i hasła użytkowników, co daje dostęp m.in. do kont bankowych. Hakerzy mając dostęp do danych często zapisują danego użytkownika do płatnych usług i w ten sposób wyłudzają od niego pieniądze.

O jakich aplikacjach mowa?

Sponsorowane

Mowa o dwóch aplikacjach, są to: Cloud Painting & Graffiti i Voice Changer- Happens Subtle. Pierwsza z nich to aplikacja do tworzenia obrazów, a druga to aplikacja dodająca i zmieniająca dźwięk nagrań. Obydwie pojawiły się w Google Play początkiem lutego. Mimo tak krótkiego czasu zostały pobrane przez dwa tysiące użytkowników. Aplikacje zostały już usunięte przez Sklep Play, ale osoby, które mają je na swoich urządzeniach muszą je osobiście odinstalować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane