w

Twórca łodzi Titan był mocno związany z Polską. Co astronauta powiedział po katastrofie?

Źródło: allah_deen_media/ Instagram

W tworzeniu łodzi podwodnej Titan brał udział dr Scott Parazynski- astronauta, który ma polskie korzenie. Po tragedii, która wydarzyła się na Atlantyku naukowiec postanowił zabrać głos. Twórca łodzi Titan w wzruszających słowach pożegnał uczestników wyprawy.

Katastrofa na Oceanie Atlantyckim do której doszło 18 czerwca wstrząsnęła całym światem. Pięciu pasażerów łodzi Titan chciało dotrzeć do wraku Titanica, który zatonął w 1912 roku. Nikt nawet nie przypuszczał co wydarzy się chwilę po zanurzeniu w Atlantyku. Niestety doszło do olbrzymiej tragedii i implozji, która dosłownie rozerwała łódź podwodną. Pięciu uczestników wyprawy zmarło w miejscu, w którym 111 lat temu zatonął słynny Titanic. Szybko okazało się, że historia Titana ma również polski wątek. Jednym z konstruktorów maszyny był astronauta, mający polskie korzenie.

Sponsorowane

Twórca łodzi Titan to astronauta o polskich korzeniach.

Łódź podwodna została zaprojektowana i wykonana przez firmę OceanGate. Jednym z członków ekipy, która pracowała nad stworzeniem tego dzieła był dr Scott Parazynski- słynny astronauta. Po otrzymaniu wiadomości o śmierci uczestników wyprawy dr Scott napisał na Twitterze:

Sponsorowane

„Jestem zdruzgotany śmiercią moich przyjaciół z załogi Titana. To wspaniali odkrywcy, ale też ojcowie, synowie, mężowie i wielcy ludzie. Byli mistrzami w eksplorowaniu fascynującego oceanu. Zespół OceanGate składa im ogromne wyrazy ubolewania i przekazuje największe wsparcie”

Wspomniany dr Scott Parazynski jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych astronautów na świecie, który spędził łącznie aż 60 dni w kosmosie. Pradziadkowie mężczyzny pochodzą z Krakowa. W 2013 r doktor został odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przez Bronisława Komorowskiego. Jego historia z firmą OceanGate rozpoczęła się w 2022 roku. Na jednym z filmików promujących łódź podwodną mówił:

„To łódź podwodna, która zwiększa możliwości eksploracji dna oceanu. Dzięki temu będzie nam łatwiej zrozumieć ekosystem, w którym funkcjonujemy, pozytywnie wpływając na ochronę środowiska czy rozwój naszej technologii. Widzę, że OceanGate aspiruje do roli lidera w eksplorowaniu oceanu, dostarczając odpowiednie rozwiązania technologiczne”

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.plotek.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: allah_deen_media/ Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane