w

Papież Franciszek będzie operowany. Zapadła nagła decyzja.

Źródło: papiezfranciszek/ Instagram

Złe wieści napłynęły wczoraj z Watykanu. Okazuje się, że Papież Franciszek będzie musiał być operowany. Powodem złego stanu zdrowia Głowy Kościoła jest niedrożność jelit.

Jak podał włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano” oraz rzecznik Watykanu Matteo Bruni, Papież ma dziś przejść operację. Wczorajsze badania potwierdziły, że szybka operacja jest koniecznością. Dziś rano po zakończeniu audiencji na placu św. Piotra Franciszka przewieziono do kliniki Gemelii. Przypomnijmy, że to nie pierwszy pobyt Papieża w klinice w tym roku. Ostatnio pojawiło się coraz więcej niepokojących wieści o stanie zdrowia Papieża. Natomiast Watykan odwołuje i przekłada kolejne audiencje.

Sponsorowane

Papież Franciszek musi być operowany. Powodem niedrożność jelit.

Pierwsze większe problemy Papieża z jelitami miały miejsce w lipcu 2021 roku. To właśnie wtedy doszło do operacji zwężenia jelit oraz usunięcia połowy jelita grubego. Franciszek spędził wówczas aż 11 dni w szpitalu. Niestety operacja nie pomogła na długo i Papież ponownie zaczął cierpieć na przepuklinę rozetną. Dzisiejsza operacja odbędzie się w znieczuleniu ogólnym. Do przeprowadzenia laparotomii konieczne jest bowiem otworzenie jamy brzusznej. Wstępnie odwołano wszystkie spotkania Franciszka, zaplanowane do niedzieli 18 czerwca. Jednak Watykan bierze pod uwagę, że niedyspozycja Franciszka, może potrwać znacznie dłużej. Papież nie będzie uczestniczył m.in. w światowym spotkaniu na temat braterstwa, które ma odbyć się 10 czerwca.

Sponsorowane

Zobacz również:

  • Źródła:
  • goniec.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: papiezfranciszek/ Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane