w

Pojechał na stację Orlen w Czechach. Takich cen się nie spodziewał u sąsiadów

PKN Orlen jest stacją paliw, która wiedzie prym w Polsce, ale nie tylko. Polską stację spotkamy również w Niemczech i Czechach. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za paliwo u naszych południowych sąsiadów. Okazuje się, że Orlen w Czechach jest droższy, niż u nas.

W Czechach znajdziemy aż 450 stacji grupy PKN Orlen. Na ten moment 50 z nich działa pod marką Orlen, ale jak obiecuje Daniel Obajtek, ta liczba ma się zmienić do końca roku. Według zapowiedzi prezesa aż 150 punktów ma przejść rebranding i nosić popularne polskiego logo. A jakie na ten moment są ceny paliwa w Czechach i czy różnią się one od tych, oferowanych na polskim Orlenie?

Sponsorowane

Orlen w Czechach. Ile trzeba zapłacić u naszych południowych sąsiadów?

Sprawdziliśmy, ile kosztuje paliwo na Orlen Benzina w Železným Brodzie. Okazuje się, że cena paliwa to 39,6 koron czeskich za litr benzyny co wynosi 7,36 zł. Natomiast litr oleju u naszych południowych sąsiadów to 34,30 koron co przekłada się na 6,37 zł za litr w Polsce. Wartości te zostały podane według kursu z 3 sierpnia bieżącego roku. Porównując te kwoty do tych, które znajdziemy na polskich stacjach, okazuje się, że w Polsce paliwo kupimy taniej. Ceny na stacji w Szklarskiej Porębie oddalonej o 40 km plasują się w granicach 6,64 zł za litr benzyny, czyli prawię o złotówkę taniej, niż w Železným Brodzie. Natomiast za litr diesla trzeba zapłacić 6,36 zł. Wspomniane ceny zależą od kursu walut w danym dniu. Mimo to i tak bardziej opłaca się kupować paliwo w Polsce, niż w Czechach.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane