w

Szokujący trend komunijny. 8-latki w makijażu, sukniach ślubnych i w karocy

Jesteśmy w trakcie sezonu komunijnego. W Polsce uroczystości związane z komunią odbywają się w zgodzie ze zwyczajami i tradycją. Jednak jeśli chodzi o Europę, zaczyna w niej panować szokująca moda. Nowe trendy komunijne zaskakują. O co takiego chodzi?

Moda na wystawne komunie przyszła do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Początkowo organizowano dzieciom wystawne urodziny, które można było oglądać w programie „Słodka szesnastka”. Później były pokazy miss, gdzie małe dziewczynki jak prawdziwe modelki walczyły o koronę i zwycięstwo, pozując nawet w strojach kąpielowych. Teraz moda ta dotarła do Europy, gdzie organizuje się dzieciom wystawne komunie.

Sponsorowane

Nowe trendy komunijne… hit czy kit?

Według nowej mody dziewczynka przestępująca do komunii musi się do tego dobrze przygotować. I nie mówimy tu wcale o spowiedzi, czy nauczeniu się pieśni religijnych. Przygotować, czyli zarezerwować fryzjera i makijażystkę i oczywiście wybrać najpiękniejszą suknię, która nawiązuje już nie do prostej, dziewczęcej sukienki, ale do ozdobnej i wyjątkowej sukni ślubnej. Co ciekawe w Irlandii powstał butik, który specjalizuje się w stylizacji dziewczynek na komunię. W Fairy GodMother znaleźć można tiary, welony i koronkowe parasolki, a w kolekcji „Bajkowa komunia”, aż 27 fasonów sukienek. Z nagrań i zdjęć udostępnianych przez butik widać, że dziewczynki mają mocne makijaże, są opalone, a także podjeżdżają pod kościół w karocach. Pozostaje się zastanowić, czy to tylko przejściowy trend, czy może za niedługo zobaczymy takie fanaberie na polskiej komunii.

Sponsorowane
@fairygodmother.ie

Gorgeous Princess trying on a Communion dress ❤️

♬ original sound – ronnie hull

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane