w

Nie żyje znana reprezentantka siatkówki. Miała zaledwie 29 lat

11 maja świat siatkarski pogrążył się w żałobie. Nie żyje znana reprezentantka siatkówki- Ana Paula Borgo. Dziewczyna przegrała walkę z nowotworem żołądka.

Ana Paula Borgo przez wiele lat reprezentowała Brazylię na turniejach. Grała na pozycji atakującej. W 2019 roku kobieta wywalczyła wraz z drużyną o srebrny medal Ligi Narodów. Polacy również mieli przyjemność zobaczyć siatkarkę w akcji na turnieju w chińskim Nanjing, gdzie zagrała przeciwko biało-czerwonym.

Sponsorowane

Nie żyje reprezentantka siatkówki- Ana Paula Borgo

W 2022 roku, kobieta zrezygnowała z dalszej gry w reprezentacji i poinformowała, że ma raka żołądka. Mimo natychmiast podjętego leczenia, choroba okazała się silniejsza i w czwartek siatkarka zmarła. Smutne informacje przekazała Brazylijska Konfederacja Siatkówki:

„Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej (CBV) wyraża głębokie ubolewanie z powodu śmierci 29-letniej zawodniczki Any Pauli Borgo. Była wielkim talentem i grała w reprezentacji Brazylii w ważnych rozgrywkach, takich jak Liga Narodów i kwalifikacje olimpijskie. […] W tym bardzo trudnym czasie CBV solidaryzuje się z rodziną i przyjaciółmi”

Sponsorowane

Informacje te potwierdziła również jej matka- Debora Borgo, która napisała na swoim Instastory:

„Jezus weźmie cię w swoje ramiona”

Ana miała zaledwie 29 lat. Tuż przed swoją śmiercią zamieściła w mediach wzruszający wpis skierowany do swojego męża. Para obchodziła właśnie 5 rocznicę ślubu:

Sponsorowane

„Spędziliśmy ją w szpitalu. Opiekowałeś się mną i mówiłeś mi, jak bardzo mnie kochasz. Widziałem doniesienia o mężach, którzy porzucili swoje żony, gdy były chore, Carlos był zupełnie inny. Pokazał, że naprawdę był człowiekiem, którego posłał mi Bóg”

napisała Ana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane