w

Matka o nim zapomniała i zostawiła go w samochodzie… 3-latek nie miał szans

Niestety ta historia nie ma dobrego zakończenia. Trzylatek pozostawiony przez matkę w samochodzie nie miał szans na przeżycie i praktycznie ugotował się w środku. Matka zapomniała o nim i poszła do pracy. Jak to możliwe? Niestety mimo wielu ostrzeżeń, takie sytuacje wciąż się zdarzają. Jak reagować?

W tą historię, aż trudno uwierzyć. Do zdarzenia doszło 6 lipca 2023 roku niedaleko miasta Pontevedra, w północno-zachodnim regionie Galicji w Hiszpanii. Kobieta jak co dzień miała zawieźć 3-letniego syna do przedszkola. Kiedy ojciec przyjechał go odebrać, okazało się, że chłopiec do przedszkola nie dotarł. Przerażony zadzwonił do żony, a ta natychmiast pobiegła do samochodu. Okazało się, że dziecko było zamknięte w środku, a auto znajdowało się w pełnym słońcu. Niestety maluszek nie miał szans i spełnił się najczarniejszy scenariusz. Dziecko już nie oddychało.

Sponsorowane

Matka o nim zapomniała… dziecko było w aucie 6 godzin

Matka chłopca zapomniała o swoim dziecku. Z samego rana nie było jeszcze wysokich temperatur, dlatego 3-latek miał na sobie kurtkę. W ciągu dnia temperatura wzrosła do 27 stopni Celcjusza, co oznacza, że w środku mogła ona sięgać do nawet 70 stopni. Biorąc pod uwagę, że dziecko spędziło w aucie aż 6 godzin, oczywiste było, że na ratunek jest już za późno. Zrozpaczona matka trafiła pod opiekę psychologów. Niestety mimo wielu apeli wciąż na całym świecie dochodzi do tego typów dramatu. W zeszłym roku głośno było o 1,5-rocznym Szymku ze Szczecina. Chłopiec zmarł w podobnych okolicznościach.

Sponsorowane

Jak reagować?

Co może zrobić zwykły przechodzień, który widzi dziecko zamknięte w samochodzie?

 • uderzaj w szybę, dach, aby sprawdzić przytomność dziecka i zaalarmować opiekunów, którzy mogą być w pobliżu
 • spróbuj otworzyć drzwi lub bagażnik
 • wybij szybę, która znajduje się najdalej od dziecka
 • wyciągnij dziecko i zadzwoń po pomoc
 • przenieś je w chłodne i przewiewne miejsce
 • sprawdź oddech
 • jeśli dziecko oddycha połóż je w na boku, rozbierz i staraj się ochłodzić czoło, pachy i pachwiny
 • jeśli nie oddycha, rozpocznij resuscytację.
Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane