w ,

Masz samochód na diesel lub benzynę? Czekają cię dodatkowe opłaty.

onurdongel, Getty Images Signature

Unia Europejska w walce z zanieczyszczeniami środowiska chce aby na drogach pojawiało się coraz więcej samochodów elektrycznych. Koszt takiego samochodu jest wysoki, stacji ładowania pojazdów za mało, a kierowcy wcale nie chcą rozstawać się ze swoimi pojazdami. Aby w jakiś sposób zniechęcić kierowców aut napędzanych spalinowo wymyślono codzienne opłaty za poruszanie się starszymi autami na diesel i benzynę.

Na ten moment dodatkowe opłaty wprowadzane są w Wielkiej Brytanii, ale sytuacja ma objąć całą Europe, więc wszyscy musimy przygotowywać się na zmiany. Osoby, które np. dojeżdżają do pracy samochodem spalinowym poza kosztami paliwa, będą musiały doliczyć dodatkowo 67 zł opłaty spalinowej. Strefy wolne od diesla są monitorowane 24 h, więc nikt nie ucieknie przed opłatami.

Sponsorowane

Dodatkowo opłata znacznie zwiększy ceny usług.

Dodatkowa danina wejdzie w życie w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2023 r. Strefy wolne od diesla pojawią się głównie w tych miejscach, które są często odwiedzane przez turystów. Opłaty dotkną indywidualnych kierowców, ale również osoby prowadzące firmy usługowe i taksówkarzy. Sytuacja ta odbije się niekorzystnie na cenach usług.

Sponsorowane

Opłata dzienna wyniesie 12,50 GBP.

Każdy kierowca którego samochód nie jest dostosowany do nowych norm będzie musiał zapłacić dziennie 12,50 GBP czyli ok. 67 zł. A co z osobami, które pracują zmianowo i koniec ich zmiany przypada na nowy dzień? W takim wypadku będą musieli zapłacić podwójnie. Nowe decyzje spotkały się z protestem kierowców, którzy w ramach strajku spacerują z zawieszonymi tablicami rejestracyjnymi na plecach w strefach wolnych od diesla.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • wrc.net.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • onurdongel, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane