w

Papież Franciszek opuścił szpital. Przed nim długa rehabilitacja.

Źródło: Fabio Frustaci

Papież Franciszek opuścił szpital w którym przebywał od 7 czerwca. Duchowny trafił tam z powodu problemów z jelitami. Jak się czuje Głowa Kościoła Katolickiego i czy wróci do swoich obowiązków? Watykan informuje.

Papież Franciszek po raz kolejny w tym roku trafił do kliniki Gemelli. Tym razem konieczna była operacja jamy brzusznej. Papież opuścił szpital na wózku inwalidzkim. Po opuszczeniu murów szpitala zamówił z wiernymi kilka słów. Franciszek wyraził smutek z powodu katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Egejskim, a także powiedział jak się czuje. Wierni czekający na niego pod kliniką usłyszeli: „Dalej żyję”. Ze szpitala Franciszek udał się na modlitwę do bazyliki Matki Bożej Większej, a później do Watykanu.

Sponsorowane

Papież Franciszek opuścił szpital. Czuje się dobrze.

Lekarz, który operował Franciszka, zapewnił, że pacjent, czuje się dobrze, jednak musi przejść rekonwalescencję:

Sponsorowane

„Musi przejść rekonwalescencję, jak wszyscy”

Po wyjściu z szpitala Papież musi się oszczędzać, jednak mimo to już wrócił do swoich obowiązków. Pierwsze publiczne wystąpienie Głowy Kościoła odbędzie się już w niedzielę, kiedy to będzie modlił się z wiernymi na południowej modlitwie „Anioł Pański”. Dodatkowo we wtorek Franciszek ma spotkać się z prezydentem Kuby- Miguelem Mario Diaz-Canel Bermudeza, a w środę z przywódcą Brazylii. Odwołano natomiast środową audiencję generalną. Jak przekazał profesor Sergio Alfieri, Papież nie odwołuje zaplanowanych podróży i na tyle na ile pozwolą mu siły, chce spotkać się z wiernymi z różnych regionów świata. Wśród zaplanowanych wyjazdów znajdują się m.in Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, podróż do Mongolii, czy Marsylii.

„może im stawić czoła lepiej niż wcześniej, bo nie ma już problemów, które miał”. Będzie silniejszym Papieżem”

mówił chirurg
Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane