w

Donald Trump w więzieniu? Internet obiegły szokujące zdjęcia

W ostatnim czasie strony internetowe zostały zalane zdjęciami byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Widzimy na nich moment aresztowania i pościg policji za byłym prezydentem. Donald Trump został aresztowany? Czy taka sytuacja miała miejsca, czy to tylko zwykły fotomontaż?

Jak się okazuje fotografie te zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Takie wydarzenie nie miało miejsca w rzeczywistości. Pojawienie się fotografii w sieci jest wynikiem zarzutów, które mają zostać postawione Donaldowi Trumpowi. Chodzi o rzekome fałszowanie dokumentacji biznesowej, która miała miejsca podczas kampanii w 2016 roku. Jeśli zarzuty zostaną uznane przez sąd za prawdziwe, Donald Trump będzie pierwszym prezydentem w historii, któremu postawione zostaną zarzuty karne.

Sponsorowane

Donald Trump aresztowany? Nie, zdjęcia powstały przy użyciu programów wykorzystujących sztuczną inteligencję

Wracając do zdjęć, wyglądają one tak wiarygodnie, że wielu ludzi na świecie uwierzyło w ich prawdziwość. Zostały stworzone w programach tworzących deepfake-i. Co istotnego udowodniły te obrazy? Głównie to, że w czasach fake newsów musimy uważać również na nowy chwyt, którym są fałszywe fotografie.

Sponsorowane

W sprawie musiała interweniować nowojorska policja

W tym przypadku dziennikarz śledczy Eliot Higgins tworzył fałszywe obrazy w programie Midjourney. Na Twitterze znajdziemy zdjęcia przedstawiające ściganie prezydenta przez policjantów, powalenie na ziemię, reakcję Melani, czy Trumpa w więzieniu. Okazało się, że przeciwnicy prezydenta, którzy uwierzyli w prawdziwość grafik już świętowali i na szeroką skalę udostępniali fakowe zdjęcia. Sprawa nabrała takiego obrotu, że musiała interweniować nowojorska policja, która wydała oficjalny komunikat w którym oznajmiła, że:

„Donald Trump nie został zatrzymany przez Departament Policji Nowego Jorku”.

Sponsorowane
Twitter Eliot Higginss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane