w ,

Dobra informacja dla osób chorujących na cukrzyce. Ważny lek 70% tańszy.

towfiqu ahamed barbhuiya

El Lilly- ważny gigant farmaceutyczny postanowił obniżyć cenę popularnej insuliny- Humalog i Humulin. Jest to krok w stronę pacjentów, którzy muszą liczyć się ze wzrostem cen leków.

Agencja Routers poinformowała, że zmiana cen wejdzie w życie w czwartym kwartale roku. Insuliny: Humalog i Humulin będą miały ceny niższą o prawie 70 procent. Obniżka obejmie również zastrzyk insuliny Lispro, która będzie wynosiła 25 dolarów za fiolkę.

Sponsorowane

Gdyby nie obniżki fiolka insuliny mogłaby kosztować nawet 300 dolarów. Ze zniżki skorzysta około 2 milionów Amerykanów.

„Chociaż obecny system opieki zdrowotnej zapewnia dostęp do insuliny większości osób z cukrzycą, nadal nie zapewnia przystępnej cenowo insuliny dla wszystkich i to musi się zmienić. Agresywne obniżki cen, które dziś ogłaszamy, powinny mieć realne znaczenie dla Amerykanów chorych na cukrzycę. Ponieważ wprowadzenie tych obniżek cen zajmie trochę czasu, zanim system ubezpieczeń i apteki zostaną wprowadzone, podejmujemy dodatkowy krok w celu natychmiastowego ograniczenia kosztów dla pacjentów stosujących insulinę Lilly i nieobjętych ostatnim limitem Medicare Part D”

dodaje David A.Ricks – dyrektor i prezes firmy Eli Lilly
Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane