w

Czy zmiana pogody pomoże wygrać Ukrainie? Trwają walki w Bachmucie.

WinchWeb, pixabay

Rosja nieustannie atakuje Ukrainę. Obecnie Ukraina broni Bachmutu na wschodzie kraju. Jak informuje wywiad brytyjski, zmiana pogody może mieć korzystny wpływ na przebieg wojny.

Walki o Bachmut trwają od sierpnia 2022 roku. Do tej pory Ukraińcy skutecznie bronią swoich terenów. W komunikacie podanym w czwartek rano sztab Ukrainy powiadomił, że sytuacja jest ciężka i że wciąż trwa ostry ostrzał całego obwodu donieckiego. W ciągu jednego dnia Ukraina odparła aż 170 ataków. Zdobycie Bachmutu otworzyłoby Rosji drogę do Donbasu, czyli regionu przemysłowego o który od 24.02.2022 roku walczy wojsko Putina.

Sponsorowane

Mokra ziemia utrudnia rosyjskim czołgom poruszanie się po Ukrainie.

Nadchodząca wiosna i związana z nią odwilż mogą przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Ukrainy. W błotnistych warunkach łatwiej się bronić, niż atakować. Obecnie temperatura na Ukrainie utrzymuje się powyżej zera. Ziemia jest mokra i grzęska co znacznie utrudnia poruszanie się w terenie rosyjskim czołgom.

Sponsorowane

Rosja atakuje Bachmut żołnierzami z grupy Wagnera.

Według informacji podanych przez Serhija Czerewatego, rzecznika wojsk Ukraińskich, Rosja atakuje Bachmut swoimi najlepszymi żołnierzami wyszkolonymi w Libii i Syrii. Serhij dodaje również, że na ten moment Ukraińcy skutecznie odpierają wszystkie ataki.

Przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy- Ołeksandr Rodnianski nie ukrywa, że być może koniecznie będzie wycofanie się z Bachmutu, aby nie stracić zbyt wielu żołnierzy. Miałaby być to akcja strategiczna, podobna do tej z lata 2022 r. kiedy to żołnierze Ukrainy wycofali się z obwodu Ługańskiego.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • tvn24.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • WinchWeb, pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane