w ,

Czy Julia jest zaginioną Madeleine McCann? Wykonano analizę twarzy obu dziewczyn

Od 2007 roku ciągnie się sprawa zaginionej w Portugalii Madeleine McCann. Brytyjka miała wtedy trzy latka. Historia nabrała kolorów, kiedy 21-letnia Polka – Julia Faustyna przyznała, że to ona jest zaginioną dziewczynką. Sprawą zainteresowała się szwajcarska firma AVA-X, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy twarzy. Już pierwsza analiza dała odpowiedź ekspertom, czy Polka jest Madeleine.

Sponsorowane

Czy Polka jest zaginioną Madeleine?

21-letnia Polka opublikowała w sieci swoje zdjęcia, według których uznała, że to ona jest zaginionym przed laty dzieckiem. Charakterystyczny układ pieprzyków i wada oka sprawiły, że Julia poinformowała, że jest przekonana, że to ona jest Madeleine i jest gotowa poddać się badaniom genetycznym. Szwajcarska firma zaproponowała analizę twarzy obu dziewczynek z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Sponsorowane

Analiza twarzy dała jednoznaczną odpowiedź

Już pierwsza analiza dała jednoznaczną odpowiedź. Współzałożyciel firmy, Christian Fehrlin, poinformował, że można zrezygnować z testów genetycznych, gdyż Julia i Madeleine to dwie różne osoby. W rozmowie z New York Post oznajmił, że mimo dogłębnej analizy, nie udało się znaleźć żadnego podobieństwa.

Rodzina Polki twierdzi, że Julia zawsze marzyła o popularności, ale na pewno nie jest Madeleine

Sponsorowane

Jak twierdzi Julia Faustyna to babcia powiedziała jej, że jest zaginioną dziewczynką. Została nawet wynajęta prywatna detektyw Fia Johansson, która potwierdza teorię Polki. Natomiast najbliższe osoby z rodziny Julii negują te doniesienia. Dodają, że dziewczynka zawsze chciała być piosenkarką lub modelką i generalnie zależało jej na popularności. Uważają, że to może być jeden ze sposobów na zdobycie sławy.

Dla nas jako rodziny oczywiste jest, że Julia jest naszą córką, wnuczką, siostrą, siostrzenicą, kuzynką i pasierbicą […] Zawsze staraliśmy się rozumieć wszelkie sytuacje, które działy się z Julią. Liczne terapie, leki, psychologowie i psychiatrzy – to wszystko Julka miała zapewnione.

Obecnie Julia przebywa w Stanach Zjednoczonych. Fala hejtu, która spłynęła na dziewczynę po jej publikacjach, sprawiła, że Julia opuściła Wrocław, obawiając się licznych gróźb kierowanych pod jej adresem przez hejterów.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane