w

-77 stopni Celsjusza. Tak zimno jeszcze nie było

Przed mieszkańcami New Hampshire bardzo trudne czasy. Mieszkańcy muszą się przygotować na nietypowe, rekordowe spadki temperatur. Już w piątek na lokalnym szczycie Mount Washington stację pogodowe odnotowały temperaturę -77 stopni Celsjusza i wiatr wiejący z prędkością 204 km/h.

Mróz i wichury

Sponsorowane

Najgorsze prognozy przewidywane są dla północnego wschodu Stanów Zjednoczonych, które zamieszkuje ponad 20 milionów ludzi. Pogoda nie rozpieszcza mieszkańców, którzy poza temperaturami spadającymi poniżej 20 stopni Celsjusza, muszą się liczyć z wichurami, potęgującymi odczucie zimna. 

W Ameryce padają rekordy zimna

Sponsorowane

Najbardziej narażone na niskie temperatury są stany: New Hampshire, Maine, Vermont, Rhode Island, Connecticut, Massachusetts Nowy York i hrabstwo Pensylwanii- dokładnie jego północna część. 

Służby apelują o pozostanie w domach

Ameryka przygotowuje się na nadejście mrozów. Otwierane są kolejne schroniska dla bezdomnych, a służby nawołują mieszkańców do absolutnego pozostania w swoich domach, zrobienia zapasów jedzenia i wody oraz przygotowania się na przerwy w dostawie prądu.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane