w

Wspaniały gest Małysza dla Kubackiego. Ta deklaracje wiele znaczy dla skoczka

Ostatni czas był dla Dawida Kubackiego bardzo trudny. Ciężka choroba żony i strach o jej życie. Wycofanie się ze startów w trakcie trwania sezonu Pucharu Świata. Dla zawodnika, który całe dnie poświęca treningom, aby pokazać wypracowane efekty w trakcie kilkunastu konkursów, na pewno nie była to łatwa decyzja. Teraz Adam Małysz wyciąga pomocną dłoń i oferuje Kubackiemu pomoc w powrocie do treningów.

Stan Marty Kubackiej poprawił się

Sponsorowane

Ze szpitala w Zabrzu płyną pozytywne informacje na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej. Żona jednego z najlepszych skoczków wciąż jest obolała, ale jej wyniki są coraz lepsze. Wiemy nawet, że od niedawna jej serce pracuje już samodzielnie, a lekarze kategoryzują jej przypadek jako prawdziwy cud:

„Najważniejsze jest to, że serducho wróciło do swojej pracy. Bije samodzielnie. Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, dość szybko zaczęły się poprawiać. Lekarz stwierdził, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm ze stanu, w jakim ona była, skategoryzowałby jako cud. Tak szybko się to stało. Zazwyczaj potrzeba na to dużo więcej czasu”

mówił Dawid w rozmowie z Eurosportem
Sponsorowane

Adam Małysz oferuje pomoc Dawidowi Kubackiemu

Teraz kiedy sytuacja wraca do normy, Dawid zaczyna myśleć o powrocie do treningów. Ten sezon już za nami, ale czas przygotować się do letnich zawodów i do kolejnego Pucharu zimowego. Na deklarację Kubackiego zareagował Adam Małysz, który w imieniu całego Polskiego Związku Narciarskiego zaoferował pomoc w powrocie do treningów. Oczywistym jest, że w tych okolicznościach Dawid będzie miał mniej czasu i będzie musiał na nowo zorganizować swój czas prywatny i ten przeznaczony na treningi. Jak zapewnił Adam Małysz, skoczek może w tej kwestii liczyć na wsparcie. W rozmowie z TVP Sport nasz mistrz zapewnił, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, dla Dawida zostanie zorganizowany indywidualny tryb treningowy.

„Właściwie mogę teraz wziąć to na barki i odpowiedzieć za cały zarząd. Nikt nie będzie miał z tym problemów. Możemy stworzyć indywidualne warunki Dawidowi. Wiemy, w jakiej jest sytuacji. Do tego to zawodnik, który wiele osiągnął i ma prawo do udogodnień”

zapewnił Adam Małysz
Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane