w

Trener polskich skoczków narciarskich zaskoczył podczas wywiadu. Co przekazał Marcie i Dawidowi?

Za nami drużynowy konkurs w Lahti w którym Polacy wywalczyli 3 miejsce i brązowy medal. Niestety w zawodach nie mógł wziąć udziału Dawid, który niespodziewanie zakończył sezon i wrócił do Polski. Po konkursie wywiadu udzieli Thomas Thurnbichler, który nie krył zadowolenia z wyniku. Trener polskich skoczków przekazał również wiadomość do Kubackich.

Piękny gest Polaków na zawodach w Lahti

Sponsorowane

Polacy nie ukrywają, że poza tym że są drużyną, traktują się jak rodzinę. Wspierają, bywają na ważnych uroczystościach i dopingują nawzajem. Po ostatnim konkursie wykonali piękny gest w stronę Dawida Kubackiego składając dłonie w kształt serca, które miały symbolizować jedność z kolegą z drużyny.

Trener i wiadomość do Kubackich

Sponsorowane

O jednym z najlepszych skoczków w naszej drużynie nie zapomniał również trener, który w wywiadzie po zawodach zwrócił się bezpośrednio do Marty i Dawida. Austriak podczas wywiadu udzielanego dla Eurosportu zadedykował medal Marcie i Dawidowi:

„Myślę, że Dawid oglądał nasz występ. To, co zrobiliśmy, było również dla niego i dla jego żony Marty”

powiedział w wywiadzie Thomas Thurnbichler
Instagram

Trener zaznaczył, że Dawid tak naprawdę przyczynił się do dobrego wyniku drużyny. Informacja, którą przekazał w swoich mediach społecznościowych dotycząca poprawy stanu zdrowia Marty, nakręciła pozytywnie skoczków. Thurnbichler stwierdził, że koledzy z drużyny skakali dla niego i byli wręcz uskrzydleni pozytywnymi informacjami płynącymi z Polski.

Sponsorowane

„Już rano otrzymaliśmy pozytywne wieści od Dawida i Marty. Myślę, że był to również impuls dla drużyny. Kamil i chłopaki są z nimi bardzo mocno połączeni. Dlatego dobre informacje o zdrowiu Marty również nas uskrzydliły”

dodał trener w wywiadzie

Kamil Stoch zadedykował podium koledze z drużyny

Kamil Stoch potwierdził słowa trenera i również zadedykował podium Dawidowi i Marcie:

Sponsorowane

„To podium dedykujemy naszemu drogiemu Dawidowi i oczywiście Martusi. Trzymamy za Was kciuki. Sercem jesteśmy z Wami”

mówił Kamil Stoch

Przypomnijmy, że w sobotę Dawid przekazał dobre wieści o zdrowiu Marty, której stan się ustabilizował.

„Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia”

napisał Dawid na Instagramie
Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane