w

Tragiczny wypadek podczas wyścigu dookoła Szwajcarii. Nie żyje 26-letni kolarz.

Źródło: screen Twitter

Tragiczny wypadek kolarzy miał miejsce w trakcie wyścigu dookoła Szwajcarii. Zawodnik grupy Bahrain-Victorious- Gino Mäder wypadł z trasy i mimo reanimacji i przewiezienia do szpitala zmarł.

Tragiczny wypadek kolarzy podczas zjazdu z Albuli.

Sponsorowane

Świat kolarski od wczoraj pogrążył się w żałobie. Do tragicznego zdarzenia doszło na piątym etapie Tour De Suisse 2023. Trasa wyścigu prowadziła przez szwajcarskie Alpy i pełna była podjazdów i zjazdów, na których kolarze mogli osiągnąć prędkość nawet 100 km/h. Do tragicznego wypadku doszło podczas zjazdu z Albuli. Z trasy wyścigu wypadło dwóch zawodników: Amerykanin Magnus Sheffield i szwajcar Gino Mäder. Obaj mężczyźni przelecieli przez barierki i spadli ze zbocza. Pierwsze oświadczenie opublikowane przez Tour de Suisse brzmiało:

„Gino Mäder leżał nieruchomo w wodzie. Został natychmiast reanimowany, a następnie przetransportowany do szpitala w Chur helikopterem ratunkowym

Sponsorowane

Gino Mäder zmarł w piątek w szpitalu.

26-letniego Szwajcara reanimowano już na trasie wyścigu. Kolarz spadł 10 metrów od trasy wyścigu, a lekarz pojawił się przy nim w ciągu dwóch minut. Gino Mädera przetransportowano helikopterem do szpitala. Ostatecznie mimo długiej walki o jego życie sportowiec zmarł w szpitalu w piątek o godz. 11.30. Na profilu grupy Bahrain-Victorious napisano:

„Cały nasz zespół jest zdruzgotany tym tragicznym wypadkiem, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną i bliskimi Gino w tym niezwykle trudnym czasie”

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane