w

Apoloniusz Tajner komentuje decyzję Kubackiego. Reakcja byłego trenera jest jednoznaczna.

Źródło: Dawid Kubacki Official/ Instagram screen rmf24/ Instagram

Apoloniusz Tajner przez lata trenował polską kadrę skoczków narciarskich. Mówi się, że to on przyczynił się do ogromnych sukcesów Adama Małysza. To właśnie trener i nasz mistrz z Wisły sprawili, że skoki narciarskie w Polsce stały się ogromnie popularne. Obecnie Apoloniusz jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. W rozmowie z „Super Expressem” Tajner skomentował decyzję Kubackiego, który wycofał się z rywalizacji w trakcie sezonu.

Przypomnijmy, że Dawid Kubacki wycofał się z zawodów Pucharu Świata 19 marca. Dzień później ukazało się jego oświadczenie informujące o krytycznym stanie zdrowia jego żony. Obecnie Marta jest już w domu, a jej stan zdrowia uległ poprawie. Marta ma jednak wszczepiony rozrusznik i potrzebuje spokoju i długiej rehabilitacji:

Sponsorowane

„To, co się działo, zostawi swój ślad i na dłuższą metę będzie miało swoje konsekwencje. Muszę się trochę przeorganizować i wejść w tryb domowy, gdzie muszę robić większość rzeczy, które wcześniej robiliśmy wspólnie. Żona nie wszystko może zrobić przy dzieciach”

mówił Kubacki w rozmowie z „Polsatem”

Apoloniusz Tajner skomentował decyzję Kubackiego.

Sponsorowane

Do sprawy odniósł się były trener Reprezentacji Polski, Apoloniusz Tajner. Jak skomentował decyzję Kubackiego o wycofaniu się z zawodów? Apoloniusz Tajner docenił postawę młodego mężczyzny i dodał że tak naprawdę nie wyobraża sobie, żeby skoczek mógł zareagować inaczej. W rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że w momencie otrzymania tak trudnych informacji, priorytet Dawida mógł być tylko jeden: szybki powrót do domu i dalsza organizacja życia.

„Jeżeli pojawia się sygnał, że znaleziono nieprzytomną żonę, która jest w szpitalu i szykuje się do przetransportowania do kolejnego szpitala, to w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Rzuca się wszystko w tym momencie, priorytet jest jeden: powrót do domu. Raz, że trzeba się dziećmi zająć, dwa, że trzeba to wszystko zorganizować, trzy, że trzeba być przy żonie, która była wtedy nieprzytomna”

mówił w rozmowie z „SE” Tajner

Apoloniusz Tajner dodał również, że gdyby Dawid zareagował inaczej, można by o jego postawie dyskutować. Jednak w tym momencie sportowiec wybrał to co było dla niego najważniejsze w danym momencie, a jego postawa jest warta naśladowania:

„Gdyby zrobił inaczej, można by dyskutować. Nie w takiej sytuacji. W mojej mentalności nie mieści się inne zachowanie. Tylko tak mógł zrobić i tak zrobił”

dodał prezes PZN
Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • sport.fakt.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: Dawid Kubacki Official/ Instagram
  • screen rmf24/ Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane