w

FIS reaguje w sprawie Dawida Kubackiego. Piękny gest Federacji Narciarskiej

Jest reakcja FIS – Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na opublikowany w poniedziałek przez Dawida Kubackiego post o stanie zdrowia jego żony. Informacja podana przez Dawida w mediach społecznościowych spotkała się z ogromnym odzewem kibiców, którzy życzą Marcie szybkiego powrotu do zdrowia, a także ślą słowa wsparcia dla Dawida. FIS również wydał komunikat.

Z powodu sytuacji rodzinnej Dawid Kubacki zakończył sezon

Sponsorowane

Przypomnijmy, że Marta Kubacka przebywa w szpitalu, a jej stan jest krytyczny. W związku z zaistniałą sytuacją Dawid zakończył szybciej sezon i ogłosił, że nie weźmie udziału w kolejnych zawodach. Teraz FIS apeluje do fanów i kibiców pary, aby uszanowali prywatność rodziny Dawida w tych trudnych dla nich chwilach.

Słowa wsparcia płyną z całego świata

Sponsorowane

Informacja o stanie zdrowia Marty Kubackiej obiegła szybko media społecznościowe, telewizję i radio. Słowa wsparcia płyną z całego świata. Kibice i znajomi ślą życzenia i modlitwy. Tak było również w przypadku trenera skoczków, Thomasa Thurnbichlera, który oczywiście rozumie wycofanie się Dawida z dalszej rywalizacji sportowej i życzy pozytywnego i jak najszybszego rozwiązania tej sprawy. W oficjalnym komunikacie PZN napisał:

Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują,  aby wszystko skończyło się dobrze…

Adam Małysz, który obecnie jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego również wysyła słowa otuchy dla Dawida. W rozmowie z Interią zdradził co napisał do swojego kolegi:

Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma.

Sponsorowane

Na co Dawid natychmiast odpisał:

Tak, oczywiście, dziękuję.

Reakcja FIS

Sponsorowane

Na odpowiedź FIS-u również nie trzeba było długo czekać. Związek wykonał piękny gest w stronę skoczka narciarskiego i zamieścił długi wpis odnoszący się do obecnej sytuacji. Poza wyrazami smutku działacze zaznaczyli, że tak jak przystało na rodzinę wspierają Dawida i apelują do kibiców o uszanowanie prywatności Dawida i jego najbliższych:

Dawid, jesteśmy niezwykle zasmuceni informacją dotyczącą twojej żony, Marty. Wszyscy uwielbiamy oglądać twój wysiłek i wiemy, że będziemy czynić to dalej, ale rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, jaka rywalizacja się odbywa…

Jako rodzina skoków narciarskich, silnie cię wspieramy i wysyłamy Marcie najlepsze życzenia. Mamy nadzieję, że Twoja prywatność zostanie uszanowana i o to prosimy wszystkich kibiców. Nasze myśli są z Wami, Dawidzie i Marto! Bądźcie silni.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane