w

Dawid Kubacki wygrywa konkurs Pucharu Świata. Niesamowity wyczyn naszego skoczka

Puchar Świata Dawid Kubacki wygrywa konkurs w Lillehammer. Cała piątka naszych polskich skoczków awansowała do drugiej serii, ale najlepszy okazał się Kubacki. Niesamowity skok doprowadził go do pierwszego miejsca na podium.

Pierwsza seria Puchary Świata

Sponsorowane

Jako pierwszy spośród Polaków startował Aleksander Zniszczoł. Udało mu się skoczyć na odległość 125,5 m. Może i nie był to najlepszy skok, ale przyniósł mu awans do drugiej serii. Jako kolejny skakał Paweł Wąsek. 23-latek zaprezentował się nieco lepiej i skoczył o metr dalej. W tamtym momencie dało mu to drugie miejsce i pewny awans. Kamil Stoch oddał skok na 130 metrów, co dało mu zaledwie 4. lokatę w tamtym momencie. Piotr Żyła się nie popisał, wyskoczył zaledwie 125 metrów. Jako piąty był Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu poleciał aż na 137,5 m. Dało mu to czwarte miejsce.

Twitter

Puchar Świata Dawid Kubacki wygrywa konkurs

Sponsorowane

W drugiej serii jako pierwszy skok oddał Piotr Żyła. Tym razem skoczył na odległość 130 metrów, dzięki czemu awansował aż o kilka miejsc. Następny był Zniszczoł, który skoczył 128 metrów. Paweł Wąski w drugiej serii się nie popisał – skoczył 124 metry. Natomiast Kamil Stoch miał się czym pochwalić. Skok na 134 metry sprawił, że objął wyraźne prowadzenie.

Z kolei Markus Eisenbichler wyrównał rekord skoczni Simona Ammanna – 146 metrów. Zaraz po nim skakał nasz rodak, Dawid Kubacki. Osiągnął 138,5 metra, dzięki czemu objął prowadzenie. Miał przewagę aż 10 punktów. Po nim skok oddało jeszcze trzech zawodników, jednak żaden nie był w stanie go dogonić. Dawid Kubacki wygrał ostatecznie konkurs w Lillehammer.

Twitter

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane