w ,

Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu. Nieprawdopodobny gest rywali Dawida

Dawid Kubacki to jeden z naszych najlepszych skoczków narciarskich. Z powodu choroby żony Dawid musiał wycofać się z dalszej rywalizacji sportowej. Marta trafiła do szpitala z ciężkimi problemami kardiologicznymi i jej stan był krytyczny. Po tej informacji z całego świata zaczęły spływać słowa wsparcia dla pary. Świat docenił piękny gest rywali Kubackiego.

Wokół skoczka zrobiło się głośno po dramatycznych informacjach, które przekazał w Internecie. Początkowo stan Marty był krytyczny i mama dwójki dzieci walczyła o życie. Dopiero po kilku dniach Dawid przekazał nieco lepsze informacje:

Sponsorowane

„… ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony…

Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp”

pisał Dawid na Instagramie

Piękny gest rywali Kubackiego. Skoczkowie zaskoczyli

Sponsorowane

Poza życzeniami od kibiców i fantastycznych gestów wykonanych przez kolegów z drużyny Dawid mógł liczyć również na swoich największych rywali. Po smutnych informacjach płynących z Polski, wszyscy zgodnie przyznali, że rywalizacja w Pucharze Świata zeszła na drugi plan. Jego największy rywal, Granerud mimo informacji o pewnym zwycięstwie w Pucharze nie okazywał swojej radości i nie celebrował zwycięstwa. Drugi rywal skoczka, Karl Geiger, również pozostawał w kontakcie z Dawidem:

„Najlepsze życzenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Naprawdę wierzę, że wszystko skończy się dobrze”

Karl Geiger

„Najlepsze życzenia w tym trudnym czasie. Rodzina jest najważniejsza”

pisał Robert Johansson

Stefan Kraft dodał:

Sponsorowane

„Dużo wsparcia. Nasze myśli są teraz z wami”

Słowa wsparcia popłynęły również od Ryoyu Kobayashi, Johanna Andre Forfanga czy Peter Prevca.

Dawid może liczyć na całą polską ekipę

Sponsorowane

Na piękny gest zdecydowali się również Polacy, a wśród nich Kamil Stoch. Skoczkowie wykonali gest serca po zawodach i w udzielanych wywiadach. Serce ułożone z dłoni miało być wiadomością dla Dawida, że chłopaki myślą i trzymają kciuki za szybki powrót do zdrowia Marty. Trener i drużyna zadedykowali Dawidowi brązowy medal wywalczony na zawodach w Lahti.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane