w

Piękny gest rywala Kubackiego. Anze Lanisek wzruszył wszystkich kibiców.

Dawid Kubacki/ Facebook, Eurosport Polska/ Facebook

Za nami zakończenie sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Finał był zupełnie inny, niż do tej pory, a wszystko za sprawą Anze Laniska. Słoweniec w przepiękny sposób pokazał solidarność z nieobecnym na zawodach Dawidem Kubackim. Piękny gest Laniska zapisał się w historii i wywołał wzruszenie na twarzach wszystkich kibiców.

Wzruszony Anze Lanisek stojący na podium i trzymający zdjęcie Kubackiego…tak zostanie zapamiętane zakończenie sezonu w skokach narciarskich. Lanisek zakończył Puchar na trzecim miejscu, ale to nie wynik był w tym dniu najważniejszy. Uwagę wszystkich przykuł wzruszający gest Słoweńca, który pokazał, że skoki to coś więcej, niż sport.

Sponsorowane

Piękny gest Anze Laniska.

Anze Lanisek stojąc na podium trzymał w ręce zdjęcia Dawida Kubackiego na które założył medal. Słoweniec nie ukrywał swojego wzruszenia, a w udzielonym wywiadzie zaznaczył, że Dawid jest świetnym zawodnikiem, który zasłużył na medal:

Sponsorowane

„Dawid powinien być drugi, może trzeci. Był bardzo mocny w tym sezonie. Może Halvor był lepszy w drugiej części sezonu. Dawid pokazał, jak wielkim jest człowiekiem i sportowcem”

mówił po wręczeniu medali Lanisek

Dawid i Marta nie kryją wzruszenia.

Dawid z Martą widzieli zakończenie Pucharu. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Kubacki opowiedział o jego reakcji po zobaczeniu gestu Laniska. Dawid przyznał, że razem z Martą się rozpłakali i zaraz napisali sms-a do skoczka śląc słowa podziękowania. Polak przyznał, że Lanisek pokazał w ten sposób jak wielkim jest sportowcem i człowiekiem:

Sponsorowane

„Ścisnęło mnie to za gardło i od razu napisałem wiadomość do Anże o tym, jak zareagowaliśmy. Bo płakaliśmy z Martą razem. Teraz, kiedy rozmawiamy, dalej mnie ściska”

„Ścisnęło mnie to za gardło i od razu napisałem wiadomość do Anże o tym, jak zareagowaliśmy. Bo płakaliśmy z Martą razem. Teraz, kiedy rozmawiamy, dalej mnie ściska”

Dawid podziękował również, za pamiątkową tablicę, której pomysłodawcą był jego sponsor. Przypomnijmy, że wspomniana tablica pojawiała się na stanowisku polskich skoczków po zawodach w Planicy i ma być prezentem dla Marty Kubackiej.

Sponsorowane

Dobre informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej.

Po ciężkich chwilach w rodzinie Kubackich, pojawiły się dobre informacje. Dawid poinformował, że stan zdrowia Marty się polepszył i jej serce pracuje już bez wsparcia aparatury. Skoczek dodał również, że tak szybki powrót do zdrowia jego żony, jest przez lekarzy rozpatrywany w kategoriach prawdziwego cudu:

„Żona jest zmęczona i obolała tym wszystkim, co za nią, ale to mnie w ogóle nie dziwi. Wydaje mi się jednak, że robimy spore postępy, jak na tak krótki czas. Ze strony medycznej najważniejsze jest to, że parametry serca są w porządku i nie ma zaburzeń ani nieprzewidzianych sytuacji. W bardzo krótkim czasie się to wszystko poprawiało, a lekarze mówią, że trzeba to opisywać w zasadzie w kategoriach cudu, bo ludzie po takich przeżyciach wracali do sprawności, ale potrzebowali dużo więcej czasu”

Sponsorowane

Zobacz również:

  • Źródła:
  • sport.fakt.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Dawid Kubacki/ Facebook, Eurosport Polska/ Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane