w

Nietypowy zapis w kontrakcie Roberta Lewandowskiego. Czy Barcelona będzie musiała płacić Bayernowi za bramki strzelone w jej barwach?

Wikimedia Commons / fesusrobertphotos

Za nami najgłośniejszy transfer ostatnich lat. Robert Lewandowski opuścił szeregi Bayernu Monachium i od 19 lipca 2022 roku rozpoczął swoją przygodę z nowym klubem – FC Barcelona. Transfer Polaka kosztował Katalończyków niebagatelną kwotę 45 milionów złotych. Jest to najwyższa kwota transferowa w historii polskiej piłki nożnej. Okazało się jednak, że mogą to nie być ostatnie pieniądze, które wsparły niemiecki klub. 

Krótko po transferze media obiegła informacja o nietypowym zapisie w umowie Lewandowskiego. Według dziennikarzy hiszpańskich w kontrakcie Polaka znalazł się punkt z którego wynika, że Barcelona będzie musiała zapłacić Bayernowi, za bramki strzelone w jej barwach.

Sponsorowane

Lukratywny zapis?

Czego konkretnie dotyczy zapis? Jak informuje dziennikarz Barcelony- Gabriel Sans mowa o kwocie 1,25 miliona euro, które klub hiszpański będzie musiał zapłacić poprzedniemu klubowi, jeśli Lewy w sezonie zdobędzie dla drużyny przynajmniej 25 bramek. Oczywiście liczą się tutaj oficjalne rozgrywki. Biorąc pod uwagę fakt, że kontrakt Polaka został podpisany do 2026 roku może to wiązać się z kwotą rzędu nawet 5 milionów złotych.  Informacje te zdają się być prawdziwe, gdyż wspominał o nich również Christian Falk – dziennikarz niemiecki. 

FC Barcelona, źródło: Изображения пользователя / Media Whale Stock
Sponsorowane

Obserwując poczynania Polaka w hiszpańskim klubie, który ma już na swoim koncie 23 gole trafione w 25 meczach oraz pozycję lidera strzelców La Ligi coraz bardziej realne staje się zasilenie budżetu Bayernu Monachium. Robert Lewandowski strzelił już czternaście goli w LaLiga, pięć w Lidze Mistrzów, dwa w Superpucharze Hiszpanii i dwa w Pucharze Króla, a media hiszpańskie rozpisują się o doskonałej formie Polaka. “Marca” i “Socios.com” popularne w kraju dzienniki wybrały Lewego jako najlepszego piłkarza La Ligi. 

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.sport.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Wikimedia Commons / fesusrobertphotos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane