w

Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. Świat sportu pogrążony w żałobie

Nie żyje Zbigniew Kaczmarek. Sportowiec zmarł w wieku 76 lat po długiej walce z nowotworem. O śmierci naszego najlepszego sztangisty poinformował Polski Komitet Olimpijski.

Zbigniew Kaczmarek był jednym z najwybitniejszych sportowców, który zapisał się na kartach polskiej historii. Mężczyzna urodził się 21 lipca 1946 roku i pochodził z Tarnowskich Gór. Na swoim koncie miał wiele sukcesów sportowych. Były to m.in.: brązowy medal na igrzyskach w Monachium w 1972 roku i 8 medali mistrzostw świata (2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). Na jego koncie znalazło się również 10 medali mistrzostw Europy (2 złote, 4 srebrne, 4 brązowe). Zbigniew był również rekordzistą świata i wielokrotnym mistrzem Polski. Był również złotym medalistą na igrzyskach w Montrealu. Jednak ostatecznie medal został mu odebrany, gdyż wykryto w jego organizmie środki anaboliczne. Kaczmarek nigdy nie przyznał się do winy, a wręcz zarzekał się, że nigdy w życiu świadomie nie zażyłby substancji niedozwolonych.

Sponsorowane

Nie żyje Zbigniew Kaczmarek. Świat sportu pogrążył się w żałobie

Zbigniew Kaczmarek zmarł w poniedziałek w Hanowerze, gdzie mieszkał. Mężczyzna chorował na raka. Mimo leczenia tej ostatniej rywalizacji nie udało mu się wygrać. Za swoje osiągnięcia Kaczmarek został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta, a także Złotym Krzyżem Zasługi. Na stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów napisano:

Sponsorowane

„Zamknął się kolejny rozdział legend polskich ciężarów!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane