w

Połączyła ich miłość do sportu. Justyna i Kacper poznali się w 2019 roku

Świat sportu obiegła smutna wiadomość o tragicznej śmierci wielkiego sportowca. Nie żyje Kacper Tekieli. Prywatnie mężczyzna był mężem naszej najlepszej biegaczki, Justyny Kowalczyk.

Kacpra Tekieli i Justynę Kowalczyk połączyła wspólna pasja. Obydwoje kochali sport zimowy i byli mistrzami w swoich dziedzinach. Para poznała się podczas kursu wspinaczkowego w 2019 roku. Justyna wzięła udział w kursie zorganizowanym przez Polski Związek Alpinizmu, a Kacper został jej trenerem. Mężczyzna szybko zaraził naszą najlepszą biegaczkę pasją do wspinaczki. Kowalczyk tak wspominała pierwsze spotkanie z Kacprem:

Sponsorowane

„Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że bardzo się polubiliśmy”

Kacper i Justyna poznali się na kursie wspinaczkowym

Sponsorowane

Po zaledwie kilku miesiącach od poznania para postanowiła wziąć ślub. Uroczystość odbyła się w 2020 roku w rodzinnym mieście alpinisty – Gdańsku. Justyna wybrała na tą uroczystość czerwoną suknię, a w wywiadach śmiała się: „że zawsze miała słabość do czerwonych ubranek startowych”. W 2021 roku, kiedy obchodzili pierwszą rocznicę ślubu, na świat przyszedł ich synek Hugo. Zaraz po ślubie Justyna tak mówiła o małżeństwie:

„Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora”

„Po dwudziestu latach w rozjazdach największą pokusą jest własny dom. Może warto się zatrzymać i zobaczyć, jak wygląda normalne życie”

mówiła Kowalczyk
Sponsorowane

Nie żyje Kacper Tekieli. Mężczyzna miał 38 lat

Justyna nie opowiadała zbyt wiele o swoim małżeństwie. W jednym z nielicznych wywiadów przyznała, że wraz z mężem mieszkają pod Tatrami i mimo trudnych czasów (pandemia covid) są „teraz najszczęśliwsi pod słońcem”. Niestety szczęście i sielankę Justyny i Kacpra przerwała tragiczna śmierć mężczyzny. Jak poinformował dzisiaj Andrzej Marcisz, Kacper Tekieli zginął podczas swojego pobytu w Szwajcarii.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane