w

Msza w intencji Marty Kubackiej odbyła się w parafii młodego małżeństwa

Msza za Martę Kubacką. Homilii przewodniczył bp Damian Muskus. Z ust duchownego padło również kilka słów na temat samego skoczka, który „zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu”.

Marta Kubacka w szpitalu

Sponsorowane

Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala w niedzielę rano, 19 marca. Kobieta trafiła na oddział kardiologiczny placówki w Zabrzu. Jej stan określany jest jako ciężki. Specjaliści walczą o jej życie. Z tego też powodu skoczek postanowił zakończyć udział w turnieju Pucharu Świata i tegoroczny sezon. Jest teraz potrzebny nie tylko swojej żonie, ale również swoim córeczką. Przypomnimy, że Dawid i Marta są rodzicami dwóch dziewczynek. Jedna to 2-letnia Zusia, z kolei druga przyszła na świat w styczniu tego roku. Ma więc zaledwie dwa miesiące.

Instagram

33-latek czuł, że musi poinformować swoich fanów i kibiców o tym, co się stało. Zamieścił na Instagramie bardzo osobisty wpis.

Sponsorowane

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia😔 Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze.

Polaka wspiera nie tylko rodzina i bliscy, ale również sportowcy, ludzie z show-biznesu, sąsiedzi, a nawet fani. Pod ostatnim zdjęciem na profilu na Instagramie zarówno skoczka jak i jego żony piętrzą się komentarze. Nie brakuje w nich słów otuchy. Każdy ma nadzieję, że Marta wróci do zdrowia.

Msza za Martę Kubacką

Sponsorowane

Z kolei wczoraj, w czwartek miała miejsce msza w intencji Marty. Była ona prowadzona przez biskupa Damiana Muskusa, w kościele parafialnym małżeństwa w Szaflarach. W trakcie kazania duchownego dało się słyszeć takie słowa:

Takie pytania stawiamy sobie dzisiaj, ogarniając modlitwą i duchowym wsparciem walczącą o zdrowie i życie Martę, jej męża Dawida, który zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu, a także ich córeczki, Zuzię i Maję.

View this post on Instagram

Sponsorowane

A post shared by Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

Kapłan zna całą czwórkę, zaznaczył, że to „zwyczajna młoda rodzina kochających się ludzi, choć rozsławiona sportowymi osiągnięciami Dawida. I ta zwyczajna młoda rodzina potrzebuje dziś, jak wiele innych rodzin przeżywających podobne dramaty, siły i nadziei”.

Niewiele możemy dzisiaj uczynić. Ale możemy dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą, i czuwamy przy nich z nadzieją, że są teraz w najlepszych rękach dobrego Ojca, który pragnie szczęścia każdego z nas. Z wiarą, że Bóg może uczynić wszystko, składamy tę Najświętszą Ofiarę.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane