w

Marta Kubacka nadal w ciężkim stanie. Kim jest żona słynnego skoczka narciarskiego?

Marta Kubacka mieszka wraz z mężem – sławnym skoczkiem narciarskim Dawidem Kubackim w Zakopanem. Ta dwójka zna się od lat, a od 1 maja 2019 roku są małżeństwem. Para ma dwoje dzieci, dwie córeczki – Zuzannę i Maję. W ostatnim czasie wokół żony Dawida zrobiło się głośno z powodu jej nagłej choroby o której w mediach społecznościowych poinformował Dawid. Marta Kubacka przebywa obecnie w szpitalu. W jakim jest stanie? Co jej dolega?

Kim jest Marta Kubacka?

Sponsorowane

O Dawidzie Kubackim wiemy bardzo dużo, gdyż od lat reprezentuje nasz kraj w skokach narciarskich. A czym zajmuje się Marta? Para poznała się podczas studiów. Obydwoje studiowali na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Połączyła ich pasja do sportu. Marta w latach 2009-2015 reprezentowała Pałac Katowice w szermierce. Kobieta pochodzi z Katowic, a jej panieńskie nazwisko to Majcher. Po ślubie poprzedzonym zaręczynami w Egipcie para zamieszkała w Zakopanem, gdzie Marta została kierownikiem działu w sklepie odzieżowym.

Kariera sportowa Marty

Sponsorowane

W wywiadzie udzielonym Radiu Zet Marta pochwaliła się swoimi poczynaniami w szermierce. Okazuje się, że sport ten towarzyszy jej od 10 roku życia. Później były starty w mistrzostwach Śląska i Polski, a także przygoda z kadrą Polski i z wyjazdami na Mistrzostwa Europy i Świata. Jak sama przyznała, nie odniosła nigdy większego sukcesu w tym sporcie, ale wkładała w niego dużo serca i zaangażowania. Plany Marty legły w gruzach po tym, jak uległa kontuzji i musiała porzucić karierę sportową.

Przygodę z szermierką zaczęłam w wieku 10 lat (…) Jako starsza zawodniczka startowałam w mistrzostwach Śląska, potem w mistrzostwach Polski, później trafiłam do kadry makroregionu, do kadry Śląska i w końcu do kadry Polski. Jako reprezentantka naszego kraju jeździłam na różne Puchary Świata, także na mistrzostwa Europy – nie powiem, żebym odnosiła tam jakieś większe sukcesy, jednak traktowałam ten sport poważnie

– powiedziała Marta w wywiadzie w Radiu Zet.
Sponsorowane

Marta Kubacka w szpitalu – apel Dawida w mediach społecznościowych

Marta raczej stroni od występów publicznych. Jest aktywna jedynie na swoim Instagramie, gdzie śledzi ją 10 tys. fanów. Aktywnie i z wielkim zaangażowaniem wspiera swojego męża na każdym konkursie. Teraz to Dawid prosi o wsparcie dla Marty. W poniedziałek, 20 marca ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że Marta w ciężkim stanie przebywa w szpitalu z powodu przyczyn kardiologicznych. Sprawa jest na tyle poważna, że skoczek zakończył rywalizację w tym sezonie.

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie (…) Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze

– wyjaśnił fanom Dawid.
Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane