w

UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie Marciniaka. Poprowadzi Ligę Mistrzów?

Szymon Marciniak z powodzeniem reprezentuje polską piłkę nożną na arenie międzynarodowej. Znany sędzia miał w najbliższym czasie poprowadzić finałowy mecz Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się Manchester City oraz Inter Mediolan. Jednak jedno z ostatnich wydarzeń może przekreślić jego udział w tym ważnym wydarzeniu. O co poszło i czy Marciniak zostanie odsunięty od finału?

Cała Polska cieszyła się z faktu, że to właśnie Polak będzie arbitrem na najważniejszym meczu Ligi Mistrzów. Niestety, dziś nie wiadomo, czy tak faktycznie się stanie, a występ Marciniaka wisi na cienkim włosku. Wszystko przez imprezę, na której pojawił się polski arbiter. Szymon wziął udział w imprezie polityka Konfederacji, Sławomira Mentzena. Jak się okazuje, to jedno zdarzenie może przesądzić o jego najbliższej karierze. Sprawę bada UEFA.

Sponsorowane

Marciniak odsunięty od finału Ligi Mistrzów?

Ten tydzień nie zaczął się dobrze dla Marciniaka. UEFA wygłosiła już pierwszą opinię na temat jego obecności na imprezie Konfederacji. Ostateczny wyrok zapadł jednak 2 czerwca. Feralna impreza, na której pojawił się sędzia, odbyła się w poniedziałek. Konferencja Everest została zorganizowana przez należącego do Konfederacji – Sławomira Mentzena. O udziale Marciniaka w tym wydarzeniu doniosło UEFA stowarzyszenie Nigdy Więcej, które uznało, że impreza była zorganizowana w celu promowania partii. Stowarzyszenie zwróciło uwagę, że na plakacie promującym wydarzenie, widać polskiego arbitra w stroju sędziego FIFA. UEFA wstępnie odniosła się do oskarżeń, a w oświadczeniu czytamy:

Sponsorowane

„UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. Cała społeczność piłkarska brzydzi się »wartościami« promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie”

O co chodzi z tą Konfederacją?

Dlaczego występ na wydarzeniu Konfederacji wzbudził tyle kontrowersji? Wszystko przez poglądy promowane przez partię. W sieci nie brakuje bowiem antyukraińskich wpisów, zamieszczanych przez członków partii. Stowarzyszenie Nigdy Więcej zarzuca Konfederacji promowanie skrajnych poglądów wobec mniejszości etnicznych, LGBT, migrantów, uchodźców oraz kobiet. Biorąc pod uwagę, że UEFA jak ognia unika mieszania sportu z polityką, Szymon Marciniak faktycznie może mieć duże problemy. Ostateczne decyzje dotyczące Polaka zapadły w dniu wczorajszym. Europejska Federacja Piłkarska zadecydowała. Polski arbiter nie zostanie odsunięty od prowadzenia finału Ligi Mistrzów. Poprowadzi go zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane