w

Tego w historii skoków jeszcze nie było. Czy Anże Lanisek przekaże swój medal Dawidowi Kubackiemu?

Anże Lanisek to jeden ze sportowców, który najbardziej przejął się historią Dawida Kubackiego. Mężczyzna zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale nie potrafił cieszyć się ze zdobytego medalu. Stojąc na podium w Planicy trzymał kartonową postać Dawida i nie potrafił ukryć łez. Teraz rozważa jeszcze jeden krok. Czy Lanisek odda medal Kubackiemu? Tego w historii skoków narciarskich jeszcze nie było.

Po tym jak pod koniec sezonu Dawid Kubacki wycofał się z rywalizacji, stracił wszelkie szanse na medal. Mimo że Polak dysponował wspaniałą formą przez cały sezon choroba żony wykluczyła go z walki o medale. W związku z tym na trzecie miejsce wskoczył Słoweniec Anże Lanisek. Chłopak nie potrafił jednak cieszyć się z brązowego medalu i powtarzał, że wraz z rezygnacją Dawida jego rywalizacja sportowa się zakończyła.

Sponsorowane

Lanisek po zawodach w Planicy nie potrafił ukryć swojego wzruszenia

O geście Anże Laniska skierowanym dla Marty i Dawida Kubackiego mówił cały świat. Chłopak po ostatnich zawodach w Planicy wniósł na podium kartonowe zdjęcie Dawida i zawiesił na jego szyi medal. 26-letni chłopak nie krył swojego wzruszenia, a w wywiadzie po zawodach powiedział:

„Tak jak mówiłem, według mnie on powinien być drugi, nie trzeci. Był bardzo mocny w tym sezonie. Może Halvor był lepszy w drugiej części, ale Dawid pokazał, jak wielkim jest człowiekiem i sportowcem.”

Sponsorowane

O geście Słoweńca natychmiast dowiedzieli się sami zainteresowani. W rozmowie z Kamilem Wolnickim z Przeglądu Sportowego Onet, Dawid opowiedział o tym, jak zareagowali razem z żoną, widząc zachowanie Laniska:

„Wiesz co… Nie wyobrażałem sobie tego w ten sposób. Ścisnęło mnie to za gardło i od razu napisałem wiadomość do Anże o tym, jak zareagowaliśmy. Bo płakaliśmy z Martą razem. Teraz, kiedy rozmawiamy, dalej mnie ściska”

„Tak było ze mną, Halvorem, Anże czy Stefanem, bo w czwórkę walczyliśmy o najwyższe miejsca. Na skoczni możemy się sportowo żreć, ale przechodzimy przez bramkę i jesteśmy razem. Nikt nie ma myśli, że ten drugi mógł coś zepsuć”

Czy Anże Lanisek odda brązowy medal Dawidowi Kubackiemu?

Sponsorowane

Słoweniec chce pójść o krok dalej. Świat sportowy obiegła informacja, że Lanisek nie może poradzić sobie z tym, że zdobył medal, tylko dlatego, że Dawid wycofał się z zawodów. Skoczek narciarski rozważa oddanie swojego brązowego medalu Dawidowi Kubackiemu. Jeśli faktycznie zdecyduje się na ten gest, będzie to niepowtarzalny moment w historii światowych skoków narciarskich:

„Myślę, że tak. Muszę to jeszcze trochę przemyśleć i porozmawiać sam ze sobą” – wyjaśnił. Podkreślił, że bardzo źle czuł się na podium, wiedząc, że zdobył medal kosztem nieobecnego i przeżywającego rodzinny dramat kolegi. – „Pokazał, że najważniejsza jest miłość. Jest mi przykro, bo uważam, że to były dla niego naprawdę bardzo trudne chwile, kiedy musiał przez to wszystko przejść”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane