w

Ujawniono okoliczności śmierci męża Justyny Kowalczyk. Straszna tragedia…

Informacja o śmierci męża Justyny Kowalczyk obiegła media dziś rano. Z podanych wiadomości wynikało jedynie, że Kacper wraz z żoną i dzieckiem przebywał w Szwajcarii. Na chwilę obecną już wiemy, jak zginął Kacper Tekieli.

Kacper Tekieli realizował w szwajcarskich Alpach duży projekt wspinaczkowy. Wspaniały sportowiec i alpinista zdobywał z sukcesem kolejne czterotysięczniki. Do Szwajcarii udał się wraz z Justyną Kowalczyk i synkiem Hugo. Niestety pasmo sukcesów przerwała olbrzymia tragedia. Do tej pory nie podawano, co stało się z Kacprem. Portal dts24.p. napisał jedynie, że Kacper zginął tragicznie i że próbował go ratować Andrzej Bargiel:

Sponsorowane

„Potwierdzam tę wiadomość, zginął tragicznie w górach. Próbował go ratować znany polski wspinacz Andrzej Bargiel”

Jak zginął Kacper Tekieli?

Sponsorowane

Teraz kolejne informacje pojawiły się na portalu wspinanie.pl. Według portalu Tekieli zginął pod lawiną. Mężczyzna osunął się podczas zejścia wraz z lawiną na północną stronę góry Jungfrau. Informacje te potwierdził Polski Związek Alpinizmu. Na Facebooku napisano:

„Niestety to prawda, chociaż bardzo smutna – Kacper Tekieli zginął 17 maja w lawinie na Jungfrau. Był nie tylko świetnym wspinaczem, ale emanującym pozytywną energią człowiekiem. Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia”

Źródło: Justyna Kowalczyk- profil oficjalny/ Facebook

W wyprawie towarzyszyła mu jego żona Justyna Kowalczyk. W wielu postach mistrzyni olimpijska relacjonowała sukcesy męża. Kilka dni temu opublikowała na Twitterze post:

Sponsorowane

„Myślałam, że nart w tym sezonie nie założę więcej, ale czego się nie robi dla męża. Z doładowanym plecakiem lawinowym całkiem fajny trening wyszedł!”

napisała Kowalczyk na Twitterze

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane