w

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z wyrokami. Słono zapłacą

Kuba Wojewódzki skazany razem z Januszem Palikotem oraz ich wspólnikiem. Biznesmeni otrzymali wysoką karę grzywny. Teraz ich portfele mocno się uszczuplą. Warszawski sąd nie miał żadnych wątpliwości i ukarał celebrytów za promowanie napojów alkoholowych.

27 kwietnia do Sądu Rejonowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Śródmieście. Głównym zarzutem było reklamowanie napojów alkoholowych w Internecie, co w Polsce jest zakazane. Wspomniany wyżej panowie zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pozują z alkoholem. Przypomnijmy, że celebryci stworzyli swoją własną markę alkoholu na bazie suszu i są właścicielami destylarni BUH Distillery. Sprawa być może przeszłaby bez większego echa, gdyby nie aktywista i działacz społeczny Jan Śpiewak, który przyczynił się do jej nagłośnienia.

Sponsorowane

Wojewódzki skazany razem z Palikotem

Informacje o skazaniu Wojewódzkiego i Palikota podał Super Express. Jak udało się ustalić obaj panowie muszą zapłacić wysoką grzywną. W przypadku Palikota jest to 80 tys. zł, natomiast Wojewódzki wraz ze wspólnikiem mają zapłacić 70 tys. złotych. Dodatkowo panowie muszą pokryć koszty sądowe. Były poseł musi doliczyć do grzywny 9 tys. złotych, natomiast znany dziennikarz 8 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny, więc skazani mogą się od niego odwoływać.

Sponsorowane

I tak zapewne się stanie, gdyż Janusz Palikot nie przyznaje się do winy. Biznesman opublikował oświadczenie, w którym przyznał, że nic nie wie o wyroku i że swojego stanowiska ma zamiar bronić przed sądem:

„Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany. Znakiem czasów jest, że w Polsce wyroki ogłasza prasa, zanim jeszcze uczyni to sąd wobec obywatela”

„Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie. Oczekuję niczego więcej, tylko respektowania praw należnych mi, jak każdemu obywatelowi RP”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane