w

Widzowie mają dość programu „Jak oni kłamią”. TVP ma poważne kłopoty

Takiego programu w telewizji jeszcze nie było. Na antenie TVP Info pojawił się format „Jak oni kłamią”. Okazuje się, że program nie do końca spodobał się Polakom. Udowadniają to kolejne skargi wysłane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Program „Jak oni kłamią” pojawił się na antenie wraz z początkiem lipca. Krótka audycja emitowana jest w TVP Info w godzinach 19:20 do 19:30, a powstała po to, aby atakować stację TVN. Na początku pierwszego wydania Adam Klarenbach mówił:

Sponsorowane

„Będziemy tutaj prostować kłamstwa i niedopowiedzenia, manipulacje TVN oraz to, co chcą przed swoimi widzami ukryć w tej stacji. Witamy w polskich mediach”

Skargi na „Jak oni kłamią” od prywatnych odbiorców

Sponsorowane

Format od początku budził wiele kontrowersji. Już samo logo przypominające to wyświetlane podczas emisji „Faktów” oraz emitowane treści, przepełnione nienawiścią, nie spodobały się widzom. W trakcie pierwszego miesiąca emisji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły cztery skargi na „Jak oni kłamią”. Rzeczniczka KRRiT – Teresa Brykczyńska poinformowała:

„W przypadku wpłynięcia skarg KRRiT podejmuje rutynowe działania. Występuje do nadawcy o materiał emisyjny i o odniesienie się do postawionych w skargach zarzutów”

Wszystkie ze skarg wpłynęły od osób prywatnych. Dwie z czterech dotyczą przekazu autopromocyjnego, a nie samych treści. Portal Wirtualnemedia.pl przedstawił statystyki dotyczące oglądalności formatu. Okazuje się, że:

„Średnia widownia „Jak oni kłamią” w okresie do 20 lipca 2023 roku wyniosła 345 tys. osób. Co przełożyło się na 3,62 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 1,33 proc. w grupie 16-49 i 1,94 proc. w grupie 16-59″

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane