w

„EggCrackChallneg”- nowy szokujący trend w mediach społecznościowych.

Źródło: antyradio

Ten trend budzi ogromne kontrowersje. Czym jest „EggCrackChallneg” czy inaczej „Egg prank”? Nowy trend w mediach społecznościowych jednych bawi, a drudzy rozpatrują go w kategorii przemocy domowej? Jak jest naprawdę? I po co rodzice rozbijają jajka na głowach własnych dzieci?

Całkiem niedawno w mediach społecznościowych pojawił się nowy trend nazywany: „EggCrackChallneg”. Cała zabawa polega na rozbiciu jajka na głowie swojego dziecka podczas gotowania posiłku. Jak można się domyślać nie wszystkie dzieciaki są zachwycone żartem rodzica. Część z nich wybucha płaczem, część z nich się śmieje, a część bije rodzica. Kontrowersyjna zabawa podzieliła również internautów. Wielu z nich uważa, że tą 'rozrywkę’ można podciągnąć pod przemoc domową i znęcanie się nad dzieckiem:

Sponsorowane

„Wykorzystujemy nasze dzieci dla lajków? To smutne”

„Spojrzała na ciebie tak kochająco, słodko i niewinnie, ale to będzie ostatni raz, kiedy widziałeś to spojrzenie”

„To jest śmieszne? Zaufanie zostało złamane, uczucia zranione, a mamy się śmieją”

czytamy
Sponsorowane

Rozbijają jajka na głowach dzieci. Co na to ekspert?

A co na to wszystko ekspert? Chazz Lewis- specjalista ds. edukacji rodziców i nauczycieli przyznał, że ten niepozorny żart, może mieć negatywny wpływ na psychikę dziecka. Według niego głównym zagrożeniem w tej zabawie, jest to, że dziecko może nauczyć się wykorzystywać słabsze osoby dla rozrywki:

„Aby zminimalizować szkody, po prostu poproś dzieci o pozwolenie na zrobienie żartu, pod warunkiem, że mają co najmniej 8 lat. Dziecko nie ma takich samych możliwości reagowania jak dorosły ani takiej samej zdolności regulowania swoich emocji. Dzieci mogłyby się nauczyć, że można wykorzystywać słabsze osoby dla własnej rozrywki”

mówił Lewis
Sponsorowane
@aaronjzaps

This challenge “cracks” me up! See what i did there? LOL #eggcrackchallenge #eggprank

♬ original sound – Aaron Zapata

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane